Відібраний у росіян скандальний завод намагаються знову продати РФ

Луганська влада спробує знову передати завод "Луганськтепловоз" росіянам, в яких підприємство нещодавно відібрали.

Голова Луганської обласної ради Валерій Голенко висловив сподівання, що переможцем у повторному конкурсі з продажу 76% акцій компанії "Луганськтепловоз" знову стане російський інвестор.

Нагадаємо, минулого тижня російська компанія "Брянський машзавод" повернула Україні акції компанії. Це було зроблено після відповідного рішення Луганського господарського суду.

"Ми чудово розуміємо, що тільки ця россійская компанія могла би вкладати інвестиції в завод, забезпечити розширене виробництво на цьому підприємстві, забезпечити зайнятість наших людей, забезпечити виплату заробітної плати, забезпечити його виплати до місцевих бюджетів і, загалом-то, дати друге життя цьому підприємству", - зауважив із цього приводу Голенко.

Він також відзначив, що в планах колишнього російського інвестора "Луганськтепловозу" - повернути підприємству звання флагмана локомотивобудування. Крім того, на переконання Голенка, російський ринок, а також ринок Казахстану та країн СНД є єдиним, який домопоже розвинути підприємство в повній мірі.

"Жодне українське підприємство не зможе забезпечити входження на цей ринок, крім російського підприємства об'єднання "Трансмашхолдинг". І хотілося би, щоб вони знову брали участь у конкурсі та все-таки були переможцями", - додав керівник Луганської облради.

Говорячи про повернення 76% акцій "Луганськтепловозу" Фонду держмайна України, Голенко додав, що "зроблено це навряд чи в інтересах і держави, і людей, працівників цього підприємства, і нашого регіону".

Він нагадав, що підприємство досі не має замовлень від "Укрзалізниці". До того ж, уряд розміщує замовлення на залізничний транспорт в Кореї. Це при тому, що аналогічну продукцію в змозі випускати і "Луганськтепловоз", - обурився луганський чиновник.

Нагадаємо, у 2007 році 76% акцій "Луганськтепловозу" було продано на аукціоні російському ВАТ "Управляюча компанія "Брянський машинобудівний завод". Росіяни заплатили за пакет акцій 292 мільйони 505 тисяч гривень при стартовій ціні пакета 292 мільйони гривень.

В той же час, інші компанії готові були запропонувати за підприємство не менше 400 мільйонів доларів.

Пізніше продаж "Луганськтепловозу" було визнано незаконним і оскаржено у суді. Луганський господарський суд ухвалив рішення про незаконність продажу підприємства 12 жовтня, а 5 листопада російська компанія повернула акції "Луганськтепловозу" в державну власність України.

ВАТ "Холдингова компанія" "Луганськтепловоз "- найбільше підприємство України, що спеціалізується на випуску магістральних вантажних тепловозів, електропоїздів постійного і змінного струму, дизель-поїздів з локомотивної тягою.

Читайте також:

Росія повернула Україні скандальний завод

Уряд Тимошенко пообіцяв вирішити проблеми російського бізнесу

"Луганськтепловоз" звільнить понад 2 тисячі робітників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: