Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відкликання ліцензій в "Укрнафти" через податковий борг призведе до колапсу в економіці – Роллінз

Підприємство винне державі понад 10 мільярдів гривень.

Станом на початок 2016 року податковий борг найбільшої в Україні газонафтовидобувної компанії "Укрнафта" складав 10,2 млрд грн. Півроку тому підприємство домовилося з Державною фіскальною службою про реструктуризацію виплати цього боргу на загальну суму 8,96 млрд грн із кінцевим терміном сплати у грудні 2015-го. Проте графік погашення так і не виконали. Сторони вирішують питання в судовому порядку – нині справа перебуває у Вищому адмінсуді.

"Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ та податку на прибуток", – пояснили раніше в ДФС.

У вересні та жовтні "Укрнафта" не погасила необхідні суми, тож ДФС скасувала рішення про розстрочення податкового боргу.

Податківці виставили податкові вимоги до "Укрнафти", описали майно компанії на 9,3 млрд грн у податкову заставу, виставили інкасові доручення на списання коштів з розрахункових рахунків, вжили заходи щодо вилучення готівки з АЗС компанії "Укрнафта", направили подання щодо відкликання у компанії ліцензії за користування надрами до Міністерства екології та природних ресурсів України, а податкова міліція ДФС порушила ряд справ у рамках кримінально-процесуального провадження.

Керівник "Укрнафти" Марк Роллінз вважає, що відкликання ліцензій у компанії призведе до банкрутства підприємства, звільнення 27 тисяч працівників, втрати Україною часткової енергонезалежності та відповідно слід буде постачати нафту з інших країн, зокрема Росії. А судові справи щодо потенційного банкрутства "Укрнафти" можуть розтягнутися на десятиліття і увесь цей час ніхто не матиме права проводити видобуток нафти на родовищах, на які нині має ліцензії ця компанія. Про це Роллінз заявив в інтерв'ю "Економічній правді".

"Із цього приводу (можливе відкликання ліцензій на видобуток природних ресурсів) у мене дуже принципова позиція, яку я озвучив на засіданні в Кабміні. У них, безумовно, є право відкликати мої ("Укрнафти") ліцензії, тому що я дійсно спізнююся з виплатою податків. Якщо уряд відкличе ліцензії, згідно із законом я зобов'язаний зупинити виробництво. Хтось інший може взяти на себе цю роль і відновити виробництво? Ні. "Укрнафті" належать всі бурові вишки, свердловини, все обладнання, вся логістика. "Укрнафті" належить все. Але компанія збанкрутує, так як у нас не буде доходів. Ще років двадцять триватиме судовий розгляд з приводу банкрутства "Укрнафти". За цей час ніхто не добуде ні краплі нафти або газу зі свердловин "Укрнафти". І це буде катастрофою. Мені доведеться звільнити 27 тисяч осіб, бо у нас не буде доходів. І всі ці люди опиняться на вулиці без зарплати. Також відбудеться екологічна катастрофа. Тому від держави мені потрібна підтримка, а не малокорисні ідеї. Існують люди, яким просто хочеться покарати пана Коломойського (один зі співласників компанії). Але це дія на шкоду власним інтересам. Все одно, що прострелити собі ногу. Це марно і не допоможе уряду, і тим більше "Укрнафті". Навіщо знецінювати бізнес держави?", – заявив Роллінз.

Найімовірніше, нафту тоді доведеться імпортувати з Росії.

"Нафту, яку ми не зробимо, доведеться імпортувати, найімовірніше з Росії. І платити за неї треба буде більш високу ціну. Це абсолютно неприйнятно. Я вважаю, що в інтересах України підтримувати сектор переробки нафти. У світі дуже мало країн, які на 100% залежать від імпортованого продукту. Так (у нас є п'ять нафтопереробних заводів), але сектор нафтопереробки був сильно зруйнований, і це погано для України. Особливо, якщо у вас дуже ненадійні постачальники. Росія, з якою країна перебуває в стані війни. Тобто, ви воюєте з одним із найбільших східних постачальників. Якість палива непогана, проте, як ви думаєте, кому йде маржа? Зараз ціни на нафту низькі, але ціни на паливо не надто знизилися. В результаті виходить дуже непогана маржа. Як ви думаєте, куди вона йде? Явно не в Україну. Звісно ж, вона йде в Білорусь, у Росію, витікає з країни. Це погано. Я не кажу, що Україні потрібно на 100% покрити потребу в очищеної нафти, але певне покриття повинно бути, щоб забезпечити гарантію поставок. Саме до цього і будуть зводитися мої рекомендації уряду", – наголосив керівник "Укрнафти".

Нагадаємо, 50% + 1 акція "Укрнафти" належать "Нафтогазу України", близько 42% – структурам, пов'язаним із бізнесменом Ігорем Коломойським.

Днями "Укрнафта" отримала трьох нових членів правління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції