Відключення "сірих" мобілок переноситься ще на півроку

Оператори не готові проводити процедуру відключення і заявляють, що можуть відключати "сірі" телефони лише за рішенням суду.

Зміни до закону про телекомунікації, що дозволяють відключати "сірі" мобільні телефони, можуть бути прийняті не раніше другого півріччя 2011 року.

Таку думку висловив голова Національної комісії регулювання зв'язку Володимир Олійник.

Як розповів заступник директора Українського центру радіочастот Володимир Кириченко, днями вже почалося тестування обладнання (раніше його планували закінчити до середини грудня), призначеного для визначення, чи є телефон у базі IMEI-кодів, і відключення нелегальних апаратів. Тривати перевірки будуть залежно від того, наскільки гладко вони будуть йти, не виключено, що на це піде кілька тижнів.

"Думаю, що перші відключення відбудуться вже в першій половині наступного року, - розповів Кириченко. - За результатами тестування Нацкомісія з питань регулювання зв'язку прийме рішення щодо експлуатації апаратів і дату розсилки SMS-попереджень про сумнівне походження телефону (відключити телефон можуть через 90 днів після отримання абонентом попередження)".

Втім, відключення нелегалів знову може затягтися на довгі місяці, тому що оператори заявляють, що зможуть відключати "сірі" трубки лише за рішенням суду, а не за постановою інших структур.

"Наші системи і фахівці проходять підготовку з відключення таких терміналів, але за законом ми не маємо права цього робити. Зараз система поки що в неробочому стані", - заявив представник одного з операторів.

Відзначимо, що нову систему боротьби з нелегальним імпортом мобільних телефонів передбачалося запровадити ще в минулому році. Тим не менш, відключення сірих мобілок з різних причин неодноразово переносилося.

Читайте також:

Міліція зайнялась пошуком порно в телефонах у школярів

З 2014 року мобільні телефони вживлюватимуть у тіло людей

В Україні готові відключати "чорні" і "сірі" мобільні телефони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: