Відмова Німеччини від російського газу може осушити українську ГТС

Німеччина намагається скоротити споживання російського газу та перейти на поновлювані джерела енергії.

Німеччина, основний споживач російського газу в Європі, не зацікавлена у зростанні його імпорту, незважаючи на скорочення атомної генерації.

"Газпром" на програмі закриття німецьких АЕС сподівався заробляти до 10 млрд євро щорічно. Проте в реальності додатковий попит на його газ може виявитися вдвічі нижчим. Експерти вважають, що це знизить і транзит газу через Україну, пише Комерсант-Україна.

За словами джерела в апараті канцлера Німеччини Ангели Меркель, розрахунок "Газпрому" на додатковий попит на рівні 20 млрд куб. м газу на рік "був від початку невірний".

Як повідомила Меркель російським ЗМІ, країна не має наміру нарощувати імпорт російського газу, незважаючи на скорочення атомної генерації. Як зізналася Меркель, за підсумками переговорів з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим у Ганновері в неї склалося враження, що "від нас чекали заяв про те, що тепер нам потрібно буде неймовірно велика кількість газу". Проте таку думку "слід трохи впорядкувати", оскільки довгостроковий фокус Німеччині зовсім не в нарощуванні імпорту газу як альтернативи атомній енергії, а в отриманні енергії з поновлюваних джерел і підвищення енергоефективності, підкреслила Меркель.

Газ же, навпаки, як викопне паливо має "крок за кроком замінюватися". Виходячи з цього, Меркель "проти будівництва нових газопроводів з Росії до Німеччини". Такі проекти "потрібно точно аналізувати" хоча б тому, що Росія далеко не єдиний постачальник газу до Німеччини, і для всіх діють "рівні правила гри".

Заява Меркель прямо суперечить очікуванням російської влади і "Газпрому". Напередодні візиту Мєдвєдєва до Ганновера президент збирався обговорювати з Меркель будівництво нової, третьої нитки газопроводу Nord Stream по дну Балтійського моря до Німеччини. У самому "Газпромі" постійно запевняють, що Європу очікує різке зростання попиту на газ після аварії на АЕС "Фукусіма" в Японії і скорочення ядерних програм.

Якщо Німеччина відмовиться збільшити закупівлі російського газу, це може привести до скорочення його транзиту через територію Україну, вважає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима: "Річ у тім, що після того, як будуть побудовані Nord Stream і South Stream, без зростання транзиту це може просто осушити українську ГТС".

Нагадаємо, що наразі провідний німецький енергетичний концерн Eon веде переговори з російським монополістом "Газпромом" про зниження ціни на газ, повідомив глава компанії Йоханнес Тайссен.

У той же час він не виключає, що в разі необхідності до вирішення проблеми може бути підключений арбітражний суд.

Читайте також:

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Німці можуть судитися з "Газпромом" через дорогий газ

Німеччина заблокувала будівництво газопроводу в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: