Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Видобуток українського газу і боротьба за транзит: керівник "Нафтогазу" назвав завдання компанії на рік

Видобуток українського газу і боротьба за транзит: керівник "Нафтогазу" назвав завдання компанії на рік

Більшість завдань потребують спільних зусиль українського суспільства та міжнародних партнерів.

НАК Нафтогаз України у 2019 році продовжить судитися з Росією та "Газпромом" у міжнародних судах, а також боротиметься за забезпечення транзитом української газотранспортної системи (ГТС) і збільшення видобутку українського газу.

Про це 8 січня заявив голова правління компанії Андрій Коболєв.

"В 2019 році Нафтогаз сконцентрує максимальні зусилля на внутрішній трансформації. Ми маємо сформувати ефективні дивізіони та сильний корпоративний центр, де акумулюватимуться основні джерела конкурентних переваг всієї Групи", – написав він у Facebook.

Ну що ж, саме час зробити unpacking нового бізнес-року. Сформулюю коротко чого ми очікуємо і які завдання перед собою...

Опубліковано Andriy Kobolyev Вівторок, 8 січня 2019 р.

За словами Коболєва, "Нафтогаз" працюватиме над анбандлінгом та залученням міжнародного партнера до управління ГТС. "Знадобляться вчасні рішення уряду та парламенту, але є всі можливості дати старт роботі нового оператора ГТС вже з січня 2020", - зазначив він.

У міжнародних судах проти "Газпрому" та РФ "Нафтогаз" і надалі докладатиме максимальних зусиль задля відновлення справедливості. Що стосується транзиту російського газу Україною після 2019-го року, то НАК вестиме переговори з "Газпромом" виключно у тристоронньому форматі за участі Європейської комісії.

Щоб збільшити видобуток українського газу, "Нафтогаз" продовжить модернізацію потужностей та боротиметься за придбання нових спецдозволів на аукціонах. Також Коболєв обіцяє продовжити боротьбу за встановлення прозорих та рівних правил гри на українському ринку газу.

"Поки, нажаль, є клубок невирішених проблем: відсутність справжньої монетизації субсидій, закритість сегменту постачання газу для населення, зловживання "газзбутів" та облгазів. Ми не будемо миритися з таким станом справ і розраховуємо на розуміння уряду – тягнути далі нікуди. Ціна рішень – енергонезалежність України", – написав керівник "Нафтогазу".

Коболєв зазначив, що більшість завдань потребують спільних зусиль парламентарів, урядовців, дипломатів, міжнародних партнерів та громадянського суспільства. За його словами, "Нафтогаз" готовий і відкритий до співпраці на прагматичних та прозорих засадах.

Відео За прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

"Газпром" не зможе у законний спосіб розірвати контракти на постачання газу до України та транзит до Європи до завершення терміну їхньої дії. У Києві отримали офіційне повідомлення "Газпрому" про порушення ним цієї процедури. А це означає, що незабаром справа знову ляже на стіл до суддів Стокгольмського міжнародного арбітражу. Судова тяганина може розтягнутися на час довший, ніж дія самих контрактів, яка спливає наприкінці наступного року.

За прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції