Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Відповідальності не уникнути": Мін’юст готує примусове стягнення коштів з "Газпрому"

Понад 100 мільйонів гривень вже надійшли до держбюджету.

Міністерство юстиції України готує  примусове стягнення коштів з російського "Гапрому" відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу на підставі Нью-Йоркської конвенції.

Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко , передає Укрінформ.

Він зазначив, що з "Газпрому" нароховується пеня у розмірі майже півмільйона доларів щоденно. На підставі Нью-Йоркської конвенції є можливість стягнути ці кошти практично по всьому світу, до чого наразі і готуються в міністерстві.

Петренко додав, що Мін’юст продовжує стягати борги з російської компанії й за іншим рішенням національного українського суду. "І вже понад 100 мільйонів гривень було стягнуто до державного бюджету", - запевнив міністр.

Він переконаний, що "у Газпрому немає шансів уникнути відповідальності". Так, сума боргу буде тільки зростати і буде стягнена найближчим часом.

Нагадаємо, за підсумками двох арбітражних проваджень "Газпром" винен 2,56 млрд доларів. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. Своєю чергою, "Газпром" відмовився постачати Україні замовлені обсяги газу, а також розпочав процедуру розриву контрактів з "Нафтогазом" на постачання та транзит "блакитного палива".

ВідеоВиконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

Повідомлення про це з'явилось на урядовому порталі. У ньому йдеться про штраф, накладений на "Газпром" Антимонопольним комітетом ще два роки тому за зловживання монопольним становищем на ринку України. Зараз це майже 172 мільярди гривень. І саме у цій справі виконавча служба Мін`юсту почала процедуру арешту активів "Газпрому" - а це майно та акції чотирьох його підприємств.

Виконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

Залиште свій коментар

Вибір редакції