Відсьогодні Мінфін запускає електронний реєстр відшкодування ПДВ: як це працює

Відсьогодні Мінфін запускає електронний реєстр відшкодування ПДВ: як це працює

Фото: 3222.ua

Наразі реєстр наповнюють інформацією.

Сьогодні в суботу, 1 квітня, Міністерство фінансів запустило електронний реєстр відшкодування ПДВ.

Наразі відбувається наповнення реєстру інформацією, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Відзначимо, що доступним реєстр буде у перший робочий день квітня, а саме в понеділок, 3 числа.

"Згідно з законодавством (Постанова КМУ №26 Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість), він буде доступним в перший робочий день квітня, 3 числа. Тепер кожен підприємець зможе в онлайн-режимі перевірити, на якому етапі перебуває його платіж", — йдеться в повідомленні.

Поки що реєстр запущений у тестовому режимі. Проглянути його можна за цим посиланням.

Як працюватиме новий реєстр?

Всю вхідну інформацію в реєстр формує ДФС на підставі заявок бізнесу та закріпляє це електронним цифровим підписом. ДФС вносить цю інформацію в реєстр. Після цього на узгодження суми відводиться не більше 30 днів (у передбачених законом випадках – 60 днів) і відбувається автоматичне відшкодування на наступний день після закінчення цього строку. 

Відшкодування відбувається в хронологічному порядку (підприємець, який перший подав, першим отримує кошти за всіх інших рівних умов) та на щоденній основі. Раніше ПДВ відшкодовували в останні 5 днів місяця. При такому підході підприємці не могли завчасно планувати. Тепер повертати ПДВ будуть в будь-який день місяця після узгодження суми, тому бізнес зможе краще планувати свою діяльність та отримає додаткові оборотні кошти, починаючи з 10-х чисел кожного місяця. 

Що це дає?

У Міністерстві фінансів запевняють, що прозорий та автоматичний реєстр унеможливлює корупцію при відшкодуванні ПДВ, відновлює довіру бізнесу, створює рівні умови для кожного підприємця та полегшує ведення бізнесу в Україні.

Між тим президент України Петро Порошенко наголосив: "Електронний реєстр дозволив прибрати "податкові ями", в які просто вкидувалось ПДВ з повітря. Бралося ні звідки, і напряму кралося з держави".

Порошенко також зауважив, що серед маніпуляцій з ПДВ використовувалась схема за якою, наприклад в Україну завозили банани і продавали за готівку. Потім по документах їх передавали на фірму-транзитера і "перетворювали" на будівельні матеріали, а держава мала відшкодувати ПДВ.

Президент, крім того, переконаний, що зупинити маніпуляції з відшкодуванням податку на додану вартість можливо лише тоді, коли Державна фіскальна служба разом з Міністерством фінансів, завдяки прозорому механізму, отримає право зупиняти підозрілі операції з повернення ПДВ.

"Починаючи з 1 квітня все суспільство, нарешті, – бізнес, громадські активісти, – побачать відкритий реєстр ПДВ. Це те, чого вони не чекали 25 років. Це була таємниця за сімома печатками. Це було останнє від залишків "азаровщини", які на цьому заробляли і робили політичну корупцію", — заявив Порошенко напередодні під час засідання Національної ради реформ.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Мінфін перебрав на себе функцію ведення та забезпечення прозорості реєстру. "Це дуже прозорий майданчик, відкритий реєстр. ДФС вносить інформацію, а Держказначейство автоматично відшкодовує. Все відкрито, просто та зрозуміло. Простий алгоритм, працюватиме як годинник. Мінфін не має права втручатися у реєстр", — сказав міністр.

Повʼязані теми:

Наступна публікація