Відтепер бізнес в Україні можна реєструвати через Інтернет

Набув чинності закон, який дозволяє подавати для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців електронні документи.

З 14 серпня в Україні набув чинності закон, який дозволяє подавати електронні документи для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Утім, повністю відмовитися від паперових документів не вдасться.

Документ набрав чинності через дев'ять місяців після того, як у жовтні 2010 року був ухвалений Верховною радою.

Зокрема, ним запроваджена електронна державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також подача запитів на отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронному вигляді.

При поданні електронних документів буде задіяний електронний підпис. Його слід отримувати і щорічно оновлювати шляхом особистого візиту до реєстраторів.

Бізнесмену, який відкриває підприємство, обов'язково доведеться ходити до податкової інспекції, органів статистики та Пенсійного фонду.

У тексті закону прописана і норма, згідно з якою зміни до реєстраційних документів вносяться винятково в колишньому, "паперовому" порядку.

Всю необхідну інформацію, що стосується електронного формату документів (на основі відкритого стандарту XML), а також програм формування та подання документів, необхідних підприємцям для проведення реєстрації, можна знайти в безкоштовному доступі на офіційному веб-сайті Держкомпідприємництва.

Із законом "Про державну реєстрацію юридичних осіб на фізичних осіб - підприємців" можна ознайомитися на сайті Верховної ради.

Читайте також:

Податкова різко підвищила штрафи для підприємців

За рік в Україні припинили роботу 127 тисяч "спрощенців"

Підприємцям дозволили не подавати щомісяця декларації про доходи

Підприємці щороку витрачають на бюрократію 10 млрд грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: