Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відтермінована "помста". Україна переносить введення підвищених мит на товари з Білорусі

Спецмито введуть через три місяці – із 1 травня.

Замість 20 січня спеціальне підвищене мито в розмірі 39,2% на білоруські товари Україна введе з 1 травня.

Про це йдеться в рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі України, яке опублікувала газета "Урядовий кур'єр".

"Комісія розглянула подані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України матеріали про результати проведення консультацій з компетентними органами Республіки Білорусь, метою яких було врегулювання спірної ситуації, а також позицію суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності кондитерської та пивоварної галузей, які були ініціаторами проведення розслідування", – ідеться в поясненні.

Спецмито назначено було вводити на білоруські молочні продукти, оселедець, ікру риб (крім осетрових), кондитерські вироби і шоколад, пиво, горілку, харчову сіль, а також косметичні препарати та мийні засоби, бутлі, пляшки і фляги (до 2 л) з пластмаси, шини та покришки, паперові серветки, лляні та бавовняні тканини, кухонні секційні меблі, лампи розжарювання, морозильні камери і холодильники, трактори для сільськогосподарських робіт, колеса і ходові частини. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, з 1 травня 2014 року Білорусь ввела ліцензування імпорту пива з-за меж Митного союзу. Українські виробники пива назвали це дискримінаційними заходами і повідомили, що в Білорусі від них зажадали підвищити роздрібну ціну на свою продукцію більш ніж вдвічі, що автоматично робить українське пиво неконкурентоспроможним на білоруському ринку. Аналогічні заходи Білорусь застосувала і щодо українських кондитерів.

Основу українського імпорту з Білорусі становлять нафтопродукти, трактори та сідельні тягачі, металопродукція, холодильники і морозильники, шини, полімери етилену, мінеральні та калійні добрива, вантажні автомобілі, пластмасова тара, панчішно-шкарпеткові вироби, частини та обладнання для автомобілів і тракторів, сільськогосподарська техніка, кордні матеріали та синтетичні волокна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції