Відтік депозитів з банків у березні скоротився у 2,3 раза

Проте довіра населення і підприємств до банків досі повністю не відновлена.

За березень населення забрало з банків 4,8 млрд грн, тоді як в лютому депозити фізичних осіб скоротилися на 11,4 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.

Минулого місяця населення однаково активно знімало як валютні так і гривневі депозити. Таким чином перші і другі скоротилися на 2,4 млрд грн.

Всього ж з початку року депозити фізосіб скоротилися на 24,16 млрд грн або 11,2 %. З них гривневі вклади зменшилися за перші три місяці 2009 року на 10,5 млрд грн (9,8%), а в іноземній валюті - на 13,6 млрд грн (12,3%).

На початку квітня спільний об'єм депозитів фізосіб в банківській системі складав 191 млрд грн, з них гривневі вклади складали 97,46 млрд грн, а в іноземній валюті - 93,9 млрд грн.

Депозити юридичних осіб в березні скоротилися на 1,59 млрд грн, що в 4,6 раза менше лютневого відтоку (7,5 млрд грн). При цьому варто відзначити, що в березні відтік спостерігався тільки за вкладами в іноземній валюті (- 2,05 млрд грн), тоді як гривневі депозити збільшилися на 0,46 млрд грн (вперше протягом 2009 року).

Всього ж з початку року депозити юросіб зменшилися на 19,6 млрд грн.

Сумарний відтік депозитів (юрособи + населення) в березні склав 6,4 млрд грн (2%), а з початку року 43,8 млрд грн (12,3%).

"Продовження в березні тенденції відтоку коштів з банків (особливо фізичних осіб) на сьогоднішній день пов'язане як з недостатнім рівнем довіри до банківської системи, так і зменшенням доходів населення в наслідку погіршення ситуації в економіці, що привело до зменшення спільної економічної активності і прибутковості підприємств. У таких умовах населення зачинає витрачати значну частину заощаджень на поточне споживання і виконання раніше узятих на себе зобов'язань", - йдеться в повідомлення НБУ.

Читайте також:

Ющенко попросив уряд не вбивати банки

В України є шанс врятувати економіку

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

У лютому державний борг України збільшився

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: