Вигідна іпотека і дешеві квартири на "вторинці". Чому українці скуповують квартири у Польщі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість українців надають перевагу житлу на вторинному ринку – воно і дешевше, і не потребує вкладень грошей і часу у ремонт.

Українці скуповують житло у Польщі більше за інших іноземців німців, британців, білорусів і французів. Найбільшим попитом користуються квартири у Варшаві, Кракові та Вроцлаві.

Така популярність обумовлена не тільки близькістю країни, в якій, до речі, працює чимало наших співвітчизників, а й легкістю оформлення всіх процедур та привабливою ціною на квадратні метри.

ВИГІДНА ПОЛЬСЬКА ІПОТЕКА

Щасливою власницею трикімнатної квартири у Польщі стала Ольга, чия родина колись проживала в Ужгороді на Закарпатті.

Ольга розповіла ТСН.ua, що спочатку до Польщі на роботу поїхав її чоловік, а пізніше забрав і її з дитиною. Вони знімали житло у містечку Зелена Гура, розташованому на заході країни, неподалік Берліну.

ВідеоУкраїнці скуповують житло у Польщі

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує 26,76 грн, а офіційний курс євро – 31,90 грн. Агенція Bloomberg оприлюднила рейтинг вартості і доступності бензину в різних країнах світу. В Україні восени здорожчає алкоголь. Українці скуповують житло у Польщі - про це та інше дивіться в огляді економічних новин.

Українці скуповують житло у Польщі

Жінка почала працювати на ринку нерухомості, тож, коли вони з чоловіком дійшли до думки про купівлю власної квартири, вона вже знала, що робити.

"Ми купували трикімнатну квартиру у новобудові. Середня ціна тут 1 тисяча євро за "квадрат" (це приблизно у 1,5 рази вище за київські ціни, – ред.). У нас 69 "квадратів", тому така ціна і виходить... Але я попросила знижку, мені зробили. Квартира була в чорновому стані, тому ми робили ремонт. Це коштувало ще 20 тисяч євро. Нам робили українці, у нас тут багато друзів, усі допомагають один одному. Бо поляки, які роблять ремонти, багато беруть. У них тільки за роботу виходило 7 тисяч", – розповіла Ольга.

Таким чином доволі простора квартира на первинному ринку обійдеться орієнтовно у 90 тисяч євро. Якщо покупець не може сплатити всю суму одразу, у нього є можливість взяти квартиру в іпотеку з низькою відсотковою ставкою та гнучкими умовами.

Польські банки вільно видають іпотечні кредити іноземцям, щоправда для цього потрібно мати офіційний дохід у злотих і карту побиту (документ, що підтверджує законність перебування в країні) або робочу візу.

Ольга розповіла, що квартиру купила саме в іпотеку на 30 років під 2,5% річних. Перші три роки вони платитимуть мінімальну ціну за графіком, тому що за перевищення необхідної суми знімають додаткові проценти. А всю суму боргу планують виплатити вже на четвертий рік.

"Мінімальний розмір першого внеску може бути 10 чи 20%. Це залежить від ваших доходів, зарплатної історії. Річний процент також може змінюватися в залежності від того, чи оформлюєте ви страхування. Я застрахувала свого чоловіка на 5 років", – розповіла жінка, додавши, що процедура оформлення іпотеки та підписання угоди на купівлю квартири займає близько тижня.

ВідеоСША, Монако, Велика Британія: ТСН дослідила закордонну нерухомість українських політиків

10 тисяч фунтів стерлінгів, тобто 350 тисяч гривень щомісяця витрачає один з нардепів на аренду квартири у Лондоні. Родина іншого живе у Монако, ще одного – у США, а іншого у Франції. Даша Счастлива дослідила закордонну нерухомість наших політиків.

США, Монако, Велика Британія: ТСН дослідила закордонну нерухомість українських політиків

"Я дуже задоволена, що купила квартиру, тому що оренда нам виходила по 350 євро на місяць, а за іпотекою ми сплачуємо 300 євро на місяць. До того ж, коли ти не лишаєшся в Польщі, а виїжджаєш, то вигідно здаєш свою квартиру", – додала Ольга.

Вона також зауважила, що більшість українців все ж надають перевагу купівлі квартир на вторинному ринку, оскільки це коштує значно дешевше і в неї можна одразу заселитися, не очікуючи завершення ремонту.

ПРИВАБЛИВІ ІНВЕСТИЦІЇ

З точки зору інвестування у нерухомість Польща приваблює українців більше, ніж інші країни ЄС, оскільки має чимало переваг. 

Так, за наявності початкового капіталу для інвестицій бізнес зі здачі житла в оренду у Польщі можна налагодити навіть без особистої присутності – достатньо знайти представника для оформлення права власності, зауважив молодший юрист Investment Service Ukraine Євгеній Володченков.

Українське законодавство зі своєї сторони також не передбачає жодних обмежень щодо придбання нерухомості за кордоном.

"Придбання нерухомості відбувається в два етапи: укладається попередній договір купівлі – продажу за яким вносить передплата в розмірі 5-10% вартості нерухомості. Після цього укладається основний договір купівлі – продажу за яким відбувається остаточний розрахунок. Такий договір обов’язково посвідчуються та реєструються у нотаріуса", – пояснив юрист Євгеній Володченков.

Для порівняння – у Німеччині у разі купівлі нерухомості необхідно буде обов'язково відкривати рахунок у місцевому банку, для чого необхідна буде особиста присутність.

ВідеоУкраїнці розпочали сплачувати податки на нерухомість

Сплатив податок - спи спокійно. Багато хто й досі не отримав платіжки. Люди занепокоєні питанням - чи потрібно сплачувати, якщо квитанція не надійшла і чи нарахують борг. ТСН розібралася у всіх питаннях оподаткування від ДФС.

Українці розпочали сплачувати податки на нерухомість

Крім того, у Польщі діє менше податкове навантаження. Податок на прибуток у Польщі становить 19%, а в Німеччині – 30%, що на фоні дешевшого житла є ще одним з аргументів у бік Польщі.

Одне з найбільш важливих запитань для громадян України у разі купівлі нерухомості в іншій країні – як оплатити свою покупку.

Юрист виокремив декілька варіантів переказу грошей за кордон:

* Отримання e-ліцензії НБУ і переказ грошей через банк. Зараз кожна фізична особа може інвестувати за кордон до 50 тисяч доларів в рік. Втім, є легальні способи збільшити суму переказу шляхом збільшення кількості власників, тобто оформити об'єкт на декількох власників, наприклад, чоловіка і дружину. У такому випадку сума інвестицій зростає до 100 тисяч доларів на рік. Крім того, нещодавно були впроваджені електронні ліцензії на інвестування. Подавати документи для отримання ліцензії можна в комерційному банку, а не НБУ, як було раніше, що значно скоротило строк процедури.

* Переказ родичу на рахунок за кордоном. З 2017 року Україна скасувала обмеження на переказ грошових коштів за кордон (раніше була можливість щомісяця відправляти не більше 150 000 гривень, зараз - будь-яку суму). Важливо, щоб перекази йшли не "від себе до себе", а між близькими родичами - від матері до сина, від дружини до чоловіка тощо. 

* Купівля нерухомості на юридичну особу. У такому випадку переказ буде йти від юридичної особи в Україні юридичній особі в Польщі. Обмеження 50 тисяч доларів на рік не діятиме і запитань виникатиме менше, ніж при переказах між фізичними особами.

* Вивезення готівки з України. Без декларування можна вивезти за кордон до 10 тисяч євро готівкою на людину. 

До речі, інвестування у приватні будинки буде дещо складнішим. Справа в тому, що польське законодавство розрізняє поняття придбання квартири, будинку та землі.

"Так, якщо земля продається як ділянка під будівництво, то на її придбання потрібно буде отримувати дозвіл в МВС Польщі (Ministerswo Spraw Wewnętrznych i Administracji - MSWiA). Щодо придбання будинку, ситуація майже не змінна, оскільки все одно доведеться отримувати дозвіл в МВС на придбання земельної ділянки, яка знаходиться під будинком. Також необхідно зазначити, що землю призначену для сільськогосподарських потреб, іноземець придбати не зможе, оскільки це заборонено Законом", – пояснив Євгеній Володченков.

Водночас тут є виняток для іноземців. Дозвіл від МВС не потрібен, якщо: іноземець з моменту отримання посвідки на проживання, перебував на території Польщі протягом п’яти років; іноземець перебуває в шлюбі з громадянином Польщі та проживає в країні протягом двох років з моменту отримання посвідки; отримав спадщину; іноземець, який має Карту поляка (документ, який підтверджує приналежність особи до польського народу).

Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Вибір редакції