Вигляд найпоширенішої банкноти євро змінили. Як дізнатися, чи справжні € 50 у вас на руках

Купюру введуть в обіг лише в квітні наступного року, але в ЄЦБ вже розповіли, як її можна буде відрізнити від фальшивки.

Європейський центральний банк сьогодні, 5 липня, представив нову € 50 банкноту, яка увійде в обіг 4 квітня 2017 року.

Як зазначає член виконавчої ради ЄЦБ Ів Мерш, введення нової банкноти знаменує собою останній крок у створенні ще більш захищеного євро.

"Введення нової € 50 зробить нашу валюту ще безпечнішою", - сказав він, додавши, що нові функції безпеки допоможуть захистити гроші ЄС.

Як відомо, € 50 є найбільш широко використовуваною банкнотою євро, її частка становить 45% всіх банкнот в обігу.

Нова € 50 банкнота має портретне вікно: коли її утримувати на світлі, прозоре вікно у верхній частині голограми показуватиме портрет Європи - персонажа грецької міфології - який видно з обох боків. Той самий портрет з'являється також і на водяних знаках. Крім того, на лицьовій стороні банкноти є "смарагдовий номер", який при нахилі змінює колір від смарагдово-зеленого до темно-синього і відображає ефект світла, який переміщається вгору і вниз. Ці функції безпеки дозволяють легко перевірити нову € 50 на справжність, використовуючи "відчуття, зовнішній вигляд і нахил".

Раніше повідомлялося, що у Євросоюзі вирішили вилучити купюру номіналом у 500 євроТаке рішення викликане боротьбою проти фінансування терористичної діяльності та нелегальної трудової зайнятості. Банкнота в 500 євро є інструментом для протизаконних дій, заявили в ЄЦБ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: