Війна проти НБУ може поновитися перед виборами

На думку голови НБУ, на електорат знову можуть намагатися впливати за допомогою спекуляцій навколо НБУ.

Голова Національного банку України Володимир Стельмах не виключає відновлення публічних звинувачень і спекуляцій навколо НБУ у зв’язку з початком президентських перегонів.

"Та війна, яку політики вели проти Національного банку, зараз припинилася. Проте я не виключаю, що у вересні, разом з активізацією президентських перегонів, вона розпочнеться знову. На електорат знову можуть намагатися впливати за допомогою спекуляцій навколо НБУ", — вважає голова Нацбанку.

За словами Стельмаха, сьогодні головною загрозою для стабільності валютного ринку і фінансової системи є політика.

"А точніше, нездоланний революційний пафос соціального популізму, який охопив переважну більшість наших політиків. А від нього йде решта метастазів проблем української економіки", — наголосив він.

При цьому Стельмах запевнив, що численні звинувачення, котрі раніше звучали на адресу Нацбанку, щодо його участі в курсових спекуляціях не мають анінайменшої підстави.

"За час своєї роботи в Національному банку я жодного разу жодному комерційному банку не сказав, якими будуть зміни в курсовій політиці. Це інсайдерська, суворо конфіденційна інформація, і вона має виходити з НБУ тільки в ті моменти, коли рішення вже прийнято і введено в дію. І аж ніяк не раніше", — заявив голова НБУ.

За його словами, слідча комісія Верховної Ради, яку раніше цікавила валютно-курсова політика Нацбанку і рішення щодо виділення рефінансування, зустрічалася з ним лише один раз. Після надання повного переліку документів з цих питаннь її представники в Нацбанку більше не з’являлися, уточнив Стельмах.

"Приходили Генеральна прокуратура, МВС і та сама Рахункова палата — вони серйозних порушень у центральному банку не знайшли", — заявив він.

Як повідомлялося 12 червня, Верховна рада направила до президента Віктора Ющенка депутатський запит щодо необхідності подання до парламенту про звільнення Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку України.

За направлення даного запиту проголосували 319 із 433 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Запит направлений від групи депутатів, серед яких Ярослав Сухий (Партія регіонів) та Юрій Кармазін (НУ-НС).

Читайте також:

НБУ введе адміністрацію ще в декількох українських банках

НБУ примусить банки перевести свої резерви в гривню

НБУ виділив мільярд гривень на добудову житла

Рада вимагає від Ющенка звільнити Стельмаха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: