Війну Фірташа і Нафтогазу запланували на травень

"Нафтогаз" не визнає жодної з вимог "РосУкрЕнерго" і подав п'ять ґрунтовних документів з детальним описом заперечень проти вимог "Росукренерго".

Чергове слухання справи "Нафтогаз" – "РосУкрЕнерго" заплановане на травень 2010 року.

Як відомо, перший позов "РосУкрЕнерго" до "Нафтогазу" був поданий в квітні 2008 року. У січні 2009 року "РосУкрЕнерго" подала ще три позови проти "Нафтогазу" в Арбітражний інститут в Стокгольмі. Позовні вимоги "РосУкрЕнерго" до "Нафтогазу" склали 8,3 млрд дол.

"Нафтогаз" не визнає жодної з вимог "РосУкрЕнерго" і подав п'ять ґрунтовних документів з детальним описом заперечень проти вимог "Росукренерго".

Аргументи "Нафтогазу" ґрунтуються на різних фактичних обставинах справи, на шведському, швейцарському і українському праві, а також на загальноприйнятій міжнародній комерційній практиці.

Як відомо, "Нафтогаз" у свою чергу подав чотири окремі зустрічні позови до "РосУкрЕнерго" і впродовж 2009 року висував зустрічні вимоги до РУЕ в рамках вже існуючих позовів.

Вимоги "Нафтогазу" пов'язані з невиконанням або неналежним виконанням компанією "РосУкрЕнерго" майже всіх контрактів, які у РУЕ були з "Нафтогазом" в 2005—2009 роках, зокрема, на постачання газу до України, на транзит газу до Європи, на зберігання газу в українських підземних сховищах.

Всі позови з боку "Росукренерго" і з боку "Нафтогазу" (всього вісім арбітражних проваджень) були об'єднані в одну справу, яку розглядає Арбітражний суд в Стокгольмі.

Інтереси "Нафтогазу" в цій справі представляє міжнародна юридична фірма White & Case, яка залучила як юридичних спів-радників українську юридичну фірму Magisters (раніше більш відому як "Магістр і партнери").

Інтереси компанії "РосУкрЕнерго" в суді представляють два англійських адвокати (барристера), один з яких є володарем почесного звання QC ("адвокат королеви" - вище адвокатське звання в Англії), і шведська юридична фірма Setterwalls.

Як відомо, одним зі співвласників "РосУкрЕнерго" є бізнесмен Дмитро Фірташ.

Читайте також:

Кабмін порадив Фірташу не розкидатися заявами про суд проти України

Москва пригрозила Януковичу банкрутством "Нафтогазу"

"Нафтогаз" звинуватив Фірташа в загрозі енергетичній безпеці країни

Фірташ готує судовий позов до "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: