Винесення вироків у справах НАБУ принесе бюджету України щонайменше 9 мільярдів гривень - Ситник

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загалом Бюро проводить розслідування щодо понад 30 держпідприємств.

Щонайменше 9 мільярдів гривень можуть бути повернуті державі після винесення вироків суду у справах Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це під час прес-конференції заявив директор НАБУ Артем Ситник.

"Серед корупційних схем у ІІ півріччі 2018 року: розтрата 13 млн грн ДП "Авіакон"; розтрата та легалізація коштів, призначених для створення українського супутника на ДП "Укркосмос"; заволодіння 20 млн дол. "Ощадбанку", - наголосив він.

За словами Ситника, на підставі матеріалів розслідувань юристи НАБУ домоглися визнання недійсними 94 угод на загальну суму понад 4,77 млрд грн.

"Із 28 справ, скерованих у ІІ півріччі до суду, лише у 8 випадках судді розпочали розгляд по суті, інші справи й досі перебувають на стадії підготовчого засідання. НАБУ завершило розслідування майже 200 кримінальних проваджень, які наразі не розглядаються, а зависають у судах", - додав директор Бюро, уточнивши, що у фокусі розслідувань НАБУ – понад 30 держпідприємств.

Окремо Ситник прокоментував нещодавно зареєстровану справу щодо Аграрного фонду, службові особи якого підозрюються у можливому розкраданні 240 млн гривень під час закупівлі, зберігання, пакування добрив у 2017-2018 роках.

"Із ким пов’язані міндобрива в Україні, ви добре знаєте, це один олігарх. Було рішення суду про тимчасовий доступ до документів, але на цей тимчасовий доступ представники Аграрного фонду дали детективам довідку, що нібито ці документи були вилучені ГПУ. Результати обшуку показали, що це не зовсім відповідає дійсності. І після того, як було відмовлено виконати ухвалу суду щодо тимчасового доступу до документів, було ухвалено рішення проведення санкціонованого обшуку, вилучено цілу низку документів. Була вимога представників Аграрного фонду, щоб всі документи були описані належним чином. Ця вимога є законною, у зв’язку з цим обшук затягнувся", - розповів директор НАБУ.

Нагадаємо, раніше НАБУ розкрило схему розкрадання майже 100 млн гривень "УЗ" на проекті нового "Шовкового шляху". Підозру оголосили сімом особам. Як встановило слідство, підозрювані впродовж грудня 2015 - березня 2017 рр. організували закупівлю ПАТ "Укрзалізниця" стрілочної продукції за завищеними цінами із залученням підконтрольних підприємств-посередників й у такий спосіб заволоділи коштами.

Трьох осіб вже було затримано. Також готується подання про зняття недоторканності з депутата, який є ймовірним організатором схеми.

Залиште свій коментар

Вибір редакції