Виплату субсидій та соціальної допомоги в Україні планують здійснювати цифровою валютою

Виплату субсидій та соціальної допомоги в Україні планують здійснювати цифровою валютою

Фото: УНІАН

Нацбанк працює над впровадженням власної цифрової валюти - e-гривні.

Для забезпечення кращого контролю за витратами коштів, які виділяються із державного бюджету для виплати субсидій на оплату комунальних послуг та іншої соціальної допомоги, такі розрахунки планують перевести в цифрову валюту. 

Про це повідомив в інтерв’ю виданню “Мінфін” заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

За його словами, цифрова національна валюта (е-гривня), яку уже розробляють в Національному банку України, значно спростить моніторинг соціальних виплат, дозволить легко відстежувати, на що була витрачена грошова допомога від держави.

“У випадку з цифровою валютою можна давати гроші на конкретні цілі. Наприклад, на оплату комунальних платежів, якщо мова про субсидію, чи на купівлю дитячих товарів тощо", - пояснив заступник міністра.

За допомогою е-гривні Нацбанку стане простіше відстежувати емісію і контролювати обіг національної валюти в економіці. Також здійснювати контроль за рухом бюджетних коштів зможуть звичайні громадяни та журналісти. 

"Зараз ви не можете побачити, куди пішла надрукована гривня, а з е-гривнею контроль за цим спроститься. Завжди можна зайти на блокчейн, подивитись, який банк отримав, кошти, куди далі їх було переведено", - зазначив Олександр Борняков. 

Нагадаємо, у Верховній Раді готують до другого читання законопроєкт “Про віртуальні активи”, який дозволить  українцям легально розплачуватися криптовалютою.

Повʼязані теми:

Наступна публікація