Вірменія просить у Росії гроші

Вірменія попросила Росію виділити їй гроші для боротьби з кризою.

Вірменія звернулася до Росії з проханням про виділення їй стабілізаційного кредиту для боротьби з наслідками світової фінансової кризи, заявив віце-прем'єр і міністр фінансів Росії Олексій Купрін. За його словами, зараз про виділення кредиту ведуться переговори. Умови надання позики і його сума він поки що не оприлюднив.

У 2008 році з подібним проханням звернулася Білорусь. Росія тоді погодилася надати сусідній країні два мільярди доларів: один був виплачений до кінця 2008 року, а другий буде переведений на рахунки Білорусі в 2009 році.

Крім того, в жовтні європейські ЗМІ писали, що Росія виділить чотири мільярди євро Ісландії, що сильно постраждала від фінансової кризи. У Москві цю інформацію спростували, відзначивши, проте, що переговори про виділення кредиту велися.

Росія є країною з найбільшими міжнародними (золотовалютними) резервами в Європі. Проте, в умовах світової фінансової кризи вони стали швидко скорочуватися. Однією з причин цього став продаж валюти Центробанком для підтримки високого курсу рубля.

Частина резервів в 2009 році піде на боротьбу з дефіцитом бюджету, який може досягти 5% від ВВП. Через різке зниження цін на нафту і метали на світовому ринку Росія стала недоотримувати значні кошти, що вже привело до дефіциту бюджету в листопаді і грудні 2008 року. Проте, за підсумками року доходи країни перевищили витрати. 

Читайте також:

Рада відмовилася змінити бюджет

Кабмін рятує банки

Уряд вирішив, де взяти гроші для стабфонду

Рада відмовилася змінити бюджет

Кабмін рятує банки

Уряд вирішив, де взяти гроші для стабфонду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: