Виробників штрафуватимуть за прив'язку цін до долара

Урядовців насторожує часта зміна цін на товар. Вони перевірятимуть виробників та, за можливості, штрафуватимуть.

Міністерство економіки хоче залучити Антимонопольний комітет та Державну цінову інспекцію до моніторингу підприємств, які часто переглядають ціни.

Спеціальним перевіркам піддаватимуться ті, хто змінює ціни "дуже часто".

"Ми розуміємо, якщо зміна ціни пов'язана із зміною собівартості виробництва внаслідок подорожчання імпортних складових. Проте і без цього ціни прив'язують до долара", - розповів виданню "Комерсант-Україна" заступник міністра економіки Віктор Пантелєєнко. Він нагадав, що в Україні заборонена прив'язка цін до іноземних валют.

За порушення в області ціноутворення в Україні передбачений штраф в розмірі від п'яти до десяти мінімальних зарплат. У разі повторного порушення протягом року – 10-15 мінімальних зарплат.

Згідно із законом, моніторингу можуть піддаватися лише ціни на товари, які входять в список регульованих державою. Причиною для початку перевірки можуть стати заяви споживачів або місцевих органів влади.

Тим часом виробники визнають вплив валютного курсу на ціни. А експерти стверджують, що своїми діями Мінекономіки намагається пригальмувати зростання цін на промислову продукцію, але обрані чиновниками методи малоефективні.

"Зростання цін – це лише наслідок зниження довіри до гривні, і адміністративні обмеження лише підсилять тінізацію економіки", - вважає начальник головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Роман Жуковський.

"У разі проведення таких перевірок підприємства легко знайдуть обґрунтування для перегляду своїх цін. Тим більше що стабілізація курсу гривні робить такі перевірки безглуздими", - погоджується директор економічних програм Центру ним. Разумкова Василь Юрчишин.

Читайте також:

Україна наближається до дефолту
Долар впав до 7,6 грн., а євро нижче 10
Уряд проголосував за підняття податків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: