Виробництво автомобілів в Україні майже повністю припинилося

Вітчизняний авторинок майже зупинив свою роботу та чекає, коли в Україні закінчаться дешеві іномарки.

За підсумком січня-квітня поточного року рівень падіння обсягів виробництва автомобілів в Україні склав 90%.

Як повідомив Держкомстат, виробництво легкових машин протягом цього періоду знизилося з 147,39 тисячі до 22,8 тисячі (мінус 84,5%), автобусів - з 3,69 тисячі до 336 (мінус 90,9%), вантажних автомобілів - з 5,07 тисячі до 446 (мінус 91,2%).

На початку року більшість автомобільних заводів України зупинили роботу. Зараз вони продають складські запаси. Виробники вважають, що їхні показники були би ще гіршими, якби ринок не захистили від імпорту.

У зв'язку з економічною кризою і для захисту вітчизняного виробника уряд підвищив ввізне мито на імпортні автомобілі, яке було знижено в травні 2008 року у зв'язку зі вступом України до СОТ, з 10% до 23%.

"Але в умовах кризи цих заходів виявилося недостатньо, - вважає голова правління Запорізького автозаводу Микола Євдокименко.- Для їх реалізації необхідні інвестиції в основне виробництво, що за відсутності споживчого попиту і при нестабільній фінансово-кредитній системі проблематично".

Автовиробники очікують відновлення своїх продажів не раніше осені. "За оптимістичними прогнозами, ринок стабілізується в 2010 році і, можливо, навіть покаже зростання. Зараз ми знаходимося на рівні продажів 2004-2003 років", - розповів PR-менеджер "Єврокару" Руслан База.

Нагадаємо, у квітні на українському авторинку був зафіксований рекордний спад - 79%.

Показники продажів нових автомобілів, зафіксовані у квітні, відкинули вітчизняний авторинок на рівень 2002-2003 років. Усього протягом квітня автодилери продали близько 12,8 тисячі машин. Для порівняння, у квітні 2008 року обсяг продажів нових автомобілів склав 61 тисячу.

Читайте також:

Український автопром впав до рівня 2002 року

В Україні втричі впав попит на іномарки

Топ-10 найбільш популярних автомобілів в Україні

General Motors отримав від уряду США 2-мільярдну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: