В українській промисловості - технічна рецесія

Українська промисловість увійшла до стадії технічної рецесії, заявив керівник групи радників Нацбанку Валерій Литвицький, коментуючи дані Держкомстату.

Він підкреслив, що якщо антикризові заходи, про які зараз багато говориться, не будуть вжиті невідкладно, за підсумками року в українській промисловості буде зафіксований спад.

"Якби уряд вжив цих заходів ще навесні 2008 року, коли голова НБУ Володимир Стельмах вперше заявив про можливість стагфляції, наслідки кризи не були б зараз так сильно виражені" - сказав Литвицький.

Сьогодні Держкомстат оприлюднив дані, згідно з якими обсяг промислового виробництва в Україні в жовтні в порівнянні з вереснем знизився на 7,6% і на 19,8% у порівнянні з жовтнем 2007 року.

Россия пытается незаконно завладеть частью Керченского пролива
УНІАН
Виробництво в Україні скорочується
При цьому обсяг промислового виробництва за 10 місяців поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року зріс на 2,2%.

Зокрема, в добувній промисловості зростання виробництва в жовтні знизилося на 6,7% (за 10 міс. - зростання 2,6%), в переробній промисловості темпи зростання впали на 7,7% (за 10 міс. - зростання 2,3%). При цьому найбільше падіння зафіксоване у виробництві коксу та нафтопереробці - 26,5% в жовтні по відношенню до вересня (за 10 міс. - падіння 15,7%). Крім того, в жовтні на 20,5% знизили обсяги виробництва вітчизняні металурги (за 10 міс. - падіння 3,6%).

У той же час у харчовій промисловості зростання промвиробництва у жовтні склало 19% (за 10 міс. - зростання 0,4%). Легка промисловість в жовтні також збільшила темпи на 1,6%, проте за 10 міс. її показники знизились на 0,1%.

Нагадаємо, за 9 міс. 2008 року зростання промвиробництва в Україні склало 5,1%. При цьому у вересні обсяги промвиробництва зменшилися на 4,1%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: