Вирощування спаржі: як ринок цього овочу набирає популярності в Україні і чи можна на ньому заробити

Вирощування спаржі: як ринок цього овочу набирає популярності в Україні і чи можна на ньому заробити

Сезон спаржі у розпалі.

Сезон спаржі у розпалі. Утім, цей овоч в Україні поки що не дуже популярний. Натомість у Німеччині саме із сезону спаржі починається справжня весна. 

Про ринок спаржі в Україні та Німеччині — у сюжеті ТСН.19:30.

Першу українську спаржу почали вирощувати у Херсонській області. Зараз тут зосереджено дві третини полів. Проте, у самій області цей продукт не такий вже й популярний. На місцевих ринках серед звичних овочів спаржі не видно. Зрідка її можна побачити в супермаркетах. Майже весь урожай вивозять до великих міст або поштою на замовлення. Пів кілограмова в’язочка спаржі коштує 125 гривень.

Олександр Синюк херсонською спаржею торгує у всій Україні. За його словами, останні три роки попит на цей овоч зростає. Люди розсмакували новий продукт і вже є постійні поціновувачі. "Вона не встигає затриматись на складах. Кожного дня відвантажуємо великі об’єми", - каже керівник громадської організації "Земля Таврії" Олександр Синюк.

Вартість кілограма аспарагуса з поля під Києвом сто гривень, але це оптова  ціна. Уже посередники овоч чистять, сортують і продають. Тут з одного гектара планують зібрати десять тонн овочу. Родить у промислових масштабах спаржа впродовж семи років - лише на п'ятий рік від посадки. Уся робота ручна, а тому звідси й ціна.    

Спаржа набирає популярності в Україні: скільки коштує у різних регіонах та як приготувати

Спаржа набирає популярності в Україні: скільки коштує у різних регіонах та як приготувати

Спаржа є трьох видів. Фіолетову можна їсти сирою, яка на смак як молодий зелений горошок. Зелена - традиційна, і біла. Біла від зеленої відрізняється способом вирощування. "Садять її, гребні нагортають до 80 см, накривають плівкою. Вона виростає і зрізають її у землі. Для того, щоб споживати, її потрібно чистити. Зелену можна так споживати. Найкраща спаржа - це 22 сантиметри від головки і до низу", - каже Микола Топіха.

У Дніпрі кілограм спаржі коштує в середньому 130 гривень. Дачники почали самі її вирощувати. У Катерини Савели вже зо два десятки кущів.Один кущ розсади обійдеться десь  у 25 гривень, а упаковку насіння жінка придбала за шість гривень. Її кущикам уже три роки і лише у квітні з'явилися перші їстівні пагони. Тепер зрізати їх необхідно чи не щодня, бо спаржа переросте і стане неїстівною.

Головний делікатес весни німці полюбляють найбільше з усіх європейців. Щороку кожен житель країни з'їдає до двох кілограмів спаржі. Ресторани роблять її основою сезонного меню. "Це шніцель з телятини та спаржа під розтопленим вершковим маслом. Це філе доради та спаржа під вершково-лимонним соусом. А це аспарагус запечений у духовці під пармезаном", - каже співробітник ресторану Ліно Чарілло.

Найсвіжішу спаржу просто з ферм продають на ринках і в торгових точках на вулицях. Ціна їй майже золота. Пів кілограма білої спаржі коштували шість євро — це приблизно 180 гривень. У супермаркетах також можна купити спаржу: біла коштує сім євро за кілограм, а зелена — п'ять. Тобто спаржа коштує десь як м'ясо: кілограм свинини в цьому супермаркеті коштує 12 євро.

За  пару років, кажуть аграрії, спаржа в Україні стане популярнішою та дешевшою. Адже її дедалі більше висаджують фермери з усіх регіонів країни. 

Кореспонденти ТСН Валентина Доброта, Олена Ваніна,  Наталія Фібріґ, Антон Мачула.

Повʼязані теми:

Наступна публікація