Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Витрати на 1 вересня: зібрати школяра коштує не менше 2 тисяч гривень

Батьки ще до початку навчального року проходять складний урок видатків і економії.

Батьки школярів в останні дні перед 1 вересня переживають муки вибору і засвоюють тонкощі економії. На базарах і в магазинах вони збирають своїх дітей на початок нового навчального року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Екіпірування першокласника перетворюється на цілу спецоперацію. Втомлені та роздратовані батьки з малечею ходять по торгових точках з довжелезним списком витрат і жаліються, що дешевше та простіше, на їхню думку, зібрати космонавта для польоту в космос. Бюджетний варіант шкільної форми коштує 950 грн, спортивний костюм для фізкультури – 800 грн, рюкзак – 850 грн, а потрібні ще зошити, пенали, взуття основне, змінне та спортивне тощо. Дорослі кажуть, що вкластися навіть у 2 тисячі гривень майже нереально.

Відео У скільки батькам обійдеться новий навчальний рік для дитини

Заощаджують на покупках кожен як уміє. Одним із варіантів є почати скуповуватися завчасно, коли ціни не зростають до рівня сезонних – наприклад, узимку. Інша можливість – купувати через інтернет і одразу з-за кордону, де дешевше.

Діти тим часом мріють про початок навчання, нових друзів і те, як радуватимуть батьків гарними оцінками. Надії та емоції маленьких школярів – це те, що компенсує батькам увесь негатив фінансових витрат на підготовку до 1 вересня.

Тим часом МОН України затвердило 13 оновлених навчальних програм для розвантаження навчання школярам 1-4 класівЗміни покликані забезпечити більшу логічність навчального процесу та надати більшої свободи вчителю, а також дати дитині розкритися та максимально розвинути її індивідуальність. Поточну ж систему шкільної освіти міністр Лілія Гриневич назвала недієвою. "З дитини зробили фаршировану рибу. Рибу фаршировану знаннями, які вона має відтворити на екзаменах і забути! І величезна кількість знань і навичок не надаються в загальній середній освіті сьогодні. За влучним висловом одного директора школи, це фарширована риба, яка не плаває", - заявила посадовець.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Вибір редакції