Військовим з грудня заплатять у півтора разу більше

Генералу додадуть 2500 грн, лейтенанту - 800, а солдату-контрактнику - 500 грн і безкоштовний обід.

З 1 грудня військовослужбовцям підвищать зарплату більш, ніж в 1,5 разу, заявив міністр оборони Михайло Єжель. Прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко підтвердив: з цього приводу прийнято постанову Кабміну.

У прес-службі Міноборони повідомили, що в грудні грошове забезпечення військовослужбовців буде збільшено на 55%. Крім того, контрактники (солдати і сержанти) зможуть один раз на день поїсти на службі за держрахунок (швидше за все, це буде обід).

З джерел у Міноборони стало відомо, на скільки можуть збільшити зарплату військовим. Основу грошового забезпечення складають в сумі оклад за військове звання і за займану посаду. На них нараховується відсоток за вислугу років (залежно від терміну служби - до 30%), за роботу з секретними документами (10-20% залежно від рівня допуску), за науковий ступінь (до 15%), за знання мов (одна мова - 10-15%, дві - до 25%), за звання "заслужений " - до 15%.

У більшості офіцерів, прапорщиків і сержантів ці надбавки збільшують зарплату приблизно в 1,5 разу. Також за виконання особливо важливих завдань (це може бути підготовка нормативних актів, законопроектів) покладено доднадбавку - 50-90%.

Зауважимо, що за законом, якщо збільшити оклади, то це автоматично спровокує перерахунок пенсій всім військовим пенсіонерам. На виплату збільшених пенсій Кабміну треба буде додатково знайти в бюджеті до 4 млрд грн на місяць, що малореально.

Це означає, що, швидше за все, підвищення оформлять у вигляді надбавок або премій, тоді перерозраховувати пенсії не треба. Премію встановлює командир.

Нагадаємо також, що у травні поточного року Міністерство оборони обіцяло підвищення зарплати військовослужбовцям на 55% уже з 1 жовтня 2010 року.

За планами військового відомства, після підвищення, наприклад, рівень грошового забезпечення командира взводу (лейтенанта) буде становити майже 2 600 гривень (на сьогодні - 1 670 гривень), командира роти (капітана) - приблизно 3 300 гривень (зараз - 2 216 гривень), командира батальйону (підполковника) - близько 3 700 гривень (зараз - 2 466 гривень) і командира бригади (полковника) - майже 4 650 гривень (зараз - 3 100 гривень).

Читайте також:

Міноборони підвищить зарплати військовим на 55%

Через мале фінансування в українській армії більшає жінок

Військові вимагають в уряду і Ради 20 мільярдів

В української армії закінчилися гроші на цей рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: