Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вкладати в цінні папери стає вигідніше: Верховна Рада ухвалила закон про залучення інвестицій

Вкладати в цінні папери стає вигідніше: Верховна Рада ухвалила закон про залучення інвестицій

Документ вже готують на підпис президентові.

Вкладати в цінні папери стає вигідніше і не так ризиковано. Депутати ухвалили закон, який спрощує процедуру інвестування. Документ вже готують на підпис президентові.

Хто може виграти від закону — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Дизайнер одягу Андре Тан розповідає, що імпортна сировина прив’язана до курсу. Тому доводиться балансувати, щоб не піти собі в збиток і не завищувати ціни.

Новий ухвалений інвестиційний закон дозволить дизайнеру через посередника зафіксувати ціну. Якщо заплатить умовну "страховку" і тоді стрибок курсу йому буде не страшний - незалежно чи товар привезуть сьогодні, чи через рік, пояснює голова Нацкомісії з цінних паперів Тимур Хромаєв. "Якщо я домовився вам продати євро по курсу "30" в грудні, а в грудні курс став 32. Виходить, я вам зобов'язаний продати по "30". Тобто ви дві гривні вже виграли. Ви в плюсі", - каже він.

А от, приміром, у Львові ремонт однієї дороги зробили за рахунок муніципальних облігацій. Це цінні папери випущені міськрадою, пояснює мер Львова Андрій Садовий. Вкладники на них заробили відсотки, а містяни отримали інфраструктуру. “Вартість тих облігацій значно нижча, ніж інфляція. Тому це дуже вигідний інструментарій”, - наголосив міський голова.

Відео Тепер вигідніше і менш ризиковано: депутати ухвалили закон, який спрощує процедуру інвестування

Виграти від нового закону може кожен із нас, пояснюють економічні експерти. Заробити можна не лише на відсотках, а й отримати кращі дороги та дешевше теплопостачання у власному місті. 

Тепер вигідніше і менш ризиковано: депутати ухвалили закон, який спрощує процедуру інвестування

Інші міста так само можуть, наприклад, зробити ремонт тепломереж. Це означає, що комунальні тарифи не будуть рости. Утім, якщо досі в Україні в цінні папери вкладали здебільшого компанії, то є тип цінних паперів, які дадуть прибутку більше. "Як правило, за корпоративними облігаціями відсотки вищі, ніж за депозитами. За державними облігаціями вони нижчі", - каже старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар.

Вкладати в цінні папери без знання правил фондових ринків ризиковано. Але від цього тепер застрахує новий закон. Спеціальна комісія має перевірити ваш фінансовий стан і лише тоді вирішити, чи продавати вам акції або облігації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції