Вкладники банків припиняють депозитну паніку

Ще більше можуть заспокоїти вкладників реальні дії влади щодо рекапіталізації проблемних банків.

У березні чистий відтік депозитів населення з банків склав 4,8 млрд гривень, що в 2,4 рази менше, ніж у лютому.

Цю позитивну для фінустанов тенденцію банкіри пояснюють кількома чинниками. Насамперед, вважають вони, вплинула стабільність національної валюти, оскільки раніше люди хотіли перевести вклади в долари, тепер уже трохи заспокоїлися. По-друге, важливу роль відіграло і те, що гіперінфляції і фінансового колапсу, які передрікали багато політиків, так і не відбулося.

"Люди почали переосмислювати свої дії. Вони забрали гроші з банків, але ж зараз ці кошти не приносять доходу. Тому відтік депозитів зменшився", - вважає тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" Віктор Кравець.

Частину коштів населення просто не змогло забрати, навіть якщо й хотіло. Наразі в 11 банках введена тимчасова адміністрація і діє заборона на видачу депозитів. При цьому серед проблемних банків є досить великі держателі грошей фізичних осіб – "Укрпромбанк", банк "Надра", "Родовід Банк" і банк "Київ". Усього в проблемних банках зберігається понад 12% вкладів громадян.

Більш того, навіть ті банки, в які не введена тимчасова адміністрація, використовують усі способи, щоб перенести терміни виплат за вкладами, або вмовити клієнтів не забирати свої кошти. Останнім часом, коментує фінансовий експерт Ігор Францкевич, ставки по вкладах значно зросли. Крім того, гарячі гроші вже пішли з банків. "Тобто, частина вкладників-панікерів свої кошти забрала, а інші вже заспокоїлися, побачивши стабільність курсу", - додав він.

На думку експертів, ще більше можуть заспокоїти вкладників реальні дії влади щодо рекапіталізації проблемних фінустанов. Щойно з’являться перші повідомлення про націоналізацію банків, довіра вкладників зросте ще більше.

"Якщо банк державний, то виходить, що держава гарантує, що ця фінустанова не розориться. Наскільки я знаю, є багато охочих перевести свої кошти в державні банки "Ощадбанк" та "Укрексімбанк", - повідомив Кравець.

Але банкіри наголошують, що про довгостроковість позитивних тенденцій поки говорити зарано. "Ми говоримо про короткострокову стабілізацію, - підкреслив голова правління Ощадбанка Анатолій Гулей. - Приріст депозитів хороший, але не настільки оптимістичний, як нам би хотілося. Для повернення вкладів, які були вилучені з системи за шість місяців, знадобиться не один рік". На його думку, в разі збереження позитивної динаміки до початку травня, невеликий приток депозитів тиватиме до вересня. "Влітку період ділової активності невисокий, тому ніяких коливань вже не буде", - пояснює Гулей.

Читайте також:

Відтік депозитів з банків у березні скоротився у 2,3 раза

Ющенко попросив уряд не вбивати банки

В України є шанс врятувати економіку

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: