Вкладники "Надри" зможуть обміняти депозити на квартири

Банк "Надра" пропонуватиме своїм вкладникам виплачувати іпотечні депозити за пільговим курсом гривні, а також обміняти вклади на квартири.

Дві нові схеми по роботі з клієнтами обіцяє упровадити банк "Надра" з понеділка. Перша - позичальники зможуть сплачувати валютні іпотечні кредити в гривні по пільговому курсу. Друга - вкладникам запропонують обміняти свої депозити на квартири.

Першою схемою зможуть скористатися ті позичальники, які достроково погасять якусь частину валютного кредиту. За словами тимчасового адміністратора банку "Надра" Валентини Жуковської, така схема збиткова для установи, проте банк свідомо йде на це, щоб підвищити свою ліквідність. "На роздуми немає часу, - говорить Валентина Жуковська. - Нам потрібен притік живих грошей".

Вчора в колл-центрі банку "Надра" не змогли пояснити, за яким курсом проводитиметься конвертація іпотечних валютних кредитів, оформлених фізичними особами.

Проте, за словами тимчасового адміністратора "Надра" Валентини Жуковської, такою інформацією з п'ятниці володіють співробітники всіх відділень банку - там вже висять таблички, де вказана шкала по співвідношенню дострокового погашення боргу до валютного курсу.

"Курс коливається від 6,5 до 7,9 гривні за долар, - розповіла Валентина Жуковська. - Наприклад, якщо людина гасить достроково 25% свого іпотечного валютного кредиту, то йому доларовий кредит переводять в гривневий по курсу 6,5 гривні за долар. Якщо тільки 10%, то по курсу 7,9 гривні за долар".

У кого немає грошей для дострокового погашення частини кредиту, тим доведеться виплачувати позику за ринковим курсом.

Компенсувати втрати "Надра" збирається за рахунок жорсткої економії операційних витрат - скорочення відділень банку, штату, витрат на телефонний зв'язок і комунальні послуги.

Проте куди більш революційною виглядає інша схема. Вкладникам запропонують забирати свої внески не доларами, а заставними квартирами позичальників, які ті повернули банку замість боргу. Причина - та сама. У банку немає грошей, щоб розплатитися. "Можу сказати, що для багатьох вкладників це може бути вигідним рішенням, - затверджує Валентина Жуковська. - Деякі квартири можна буде купити за половину вартості, а, якщо внеску людині не досить, він зможе одержати кредит в нашому банку".

Наскільки ці програми будуть затребувані, в банку не знають, оскільки подібної практики немає в жодної вітчизняної фінустанови.

Розмови про переведення доларових кредитів в гривневі серед банкірів ведуться ще з жовтня минулого року. Проте на державному рівні така програма прийнята не була, пише "Дело".

Те, що банк "Надра" розробив і готовий запустити таку програму масово для своїх клієнтів, банкіри вважають цілком логічним. "Хай банк втратить курсовий заробіток за рахунок конвертації валютних позик в гривню, зате зможе зберегти ліквідність", - говорить заступник голови правління банку "Контракт" Павло Крапівін. На його думку, незабаром прикладу банку "Надра" послідують багато інших фінанс

Читайте також:

Тимошенко запропонувала банкам гроші в обмін на акції

Вкладники банку "Надра" готові перекрити залізницю

Депутатів без зарплати залишив банк "Надра"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: