Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вкрадені з окупованого Донбасу гроші спливли на "чорному ринку" Росії

Люди звертаються до банків з проханням поміняти купюри, позначені фарбою.

У російській столиці - Москві - в значних обсягах з'явилися купюри, вкрадені з банкоматів і банківських сховищ окупованого Донбасу. Про це повідомляє Forbes з посиланням на декількох банкірів і джерело в правоохоронних органах. Посередники намагаються неофіційно обміняти їх з дисконтом, використовуючи свої знайомства з топ-менеджерами великих столичних банків.

За словами одного з банкірів, до нього звернулися люди з проханням поміняти кілька мільйонів євро, позначених синьою фарбою. Співробітник одного з відомств підтвердив, що про спроби таких обмінів знають і правоохоронні органи. Ці гроші були вкрадені з відділень банків, розташованих в "ДНР" і "ЛНР", стверджує він.

Співрозмовники видання кажуть, що поява подібних купюр в Росії — не рідкість. Одне з джерел видання розповіло, що до нього зверталися люди, які просили з дисконтом поміняти 50 млн гривень у зіпсованих банкнотах.

"Купюри з України посіли своє місце на чорному банківському ринку нарівні з викраденими грошима у інкасаторів або розкритого не так давно банкомату "Металлинвестбанк". Іноді такі купюри намагаються обпалити в забарвлених місцях і видати за постраждалі від пожежі", — розповів співробітник одного з правоохоронних відомств.

Як пише видання, офіційно великі банки заявляють, що не бачать таких спроб. За останній рік в банк не надходило жодного звернення з приводу обміну забарвлених спецфарбою банкнот гривень і євро у великих обсягах, повідомила прес-служба російського "Сбербанку". У ВТБ стверджують, що не працюють на території "ДНР" і "ЛНР" і не мають справ з особами, які пропонують до обміну євро і гривні у фарбі.

Видання зазначає, що банкноти, позначені спеціальною фарбою, були отримані незаконним шляхом: деякі банкомати мають спеціальний захист проти злому - всередині касет з купюрами є датчик, який спрацьовує в разі удару або злому, а купюри забарвлюються незмивним чорнилом.

Крім того, у Нацбанку України є спеціальна інструкція з роботи банківської системи в надзвичайних ситуаціях, якою керувалися українські банки під час окупації Донбасу. Їм наказувалося знищувати або пошкоджувати готівкові гроші спеціальною фарбою або хімічним розчином у ситуаціях, коли їх неможливо вивезти із захопленої території. Проте ЗМІ повідомляли, що такі гроші все одно потрапляли в обіг.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року президент Петро Порошенко видав указ, згідно з яким банки закрили відділення в окупованих районах, і повинні були вивезти зі своїх відділень всю готівку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції