Вкрадені за Януковича півмільйона доларів вже надійшли на рахунок Мін'юсту

Це перше повернення коштів з закордону.

Більше 500 тисяч доларів, вкрадених за часів Віктора Януковича, вже надійшли на рахунок українського Міністерства юстиції.  

Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін в ефірі "112 каналу".

"Це перший випадок повернення коштів, здобутих злочинним шляхом, командою Юрія Луценка з закордону, оскільки ті 1,5 млрд доларів, які Генеральна прокуратура повернула наприкінці квітня, були зареєстровані на рахунках українських банках", - зазначив він.

Єнін розповів, що прокуратура кілька місяців тому розпочала переговорний процес з представниками американської компанії, причетної до виведення грошей.

"Ми переконали їх в доцільності в якомога більш активній співпраці з українським слідством. Маю зазначити, що ця компанія надзвичайно переймається питаннями своєї ділової репутації і саме це стало поворотним моментом в тому, щоб до вердикту кримінального суду в Україні зазначені кошти були повернені в Україну хоча б тому обсязі, в якому вони зберігалися на гарантійному рахунку зазначеної фірми. Можу сказати, що це приблизно 560 млн доларів", - зазначив він.

Міністр юстиції Павло Петренко підтвердив, що вказані гроші вже надійшли на рахунок міністерства юстиції, додав Єнін.

За його словами група осіб за часів президентства Віктора Януковича "підписали і допустили підписання фіктивної угоди про надання послуг, які ніколи не були надані".

ВідеоЛуценко: ми будемо й далі повертати в державну казну гроші

Нагадаємо, 28 квітня набуло чинності рішення суду про конфіскацію  40 млрд грн (1,5 млрд доларів),  які належали утікачу Віктору Януковичу.  Президент України Петро Порошенко наголосив, що вказані кошти витратять на українську армію та допомогу незахищеним верствам населення. 

Ще 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках іноземних компаній, які пов'язані з екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем, його оточенням, екс-чиновниками з колишнього уряду України, а також із пов'язаними з ними особами.

Залиште свій коментар