Влада Білорусі планує до кінця року двічі підвищити пенсії

Пенсіонерам Білорусі двічі підвищать виплати. З серпня на 13%, та з листопада на 7%.

Трудові та соціальні пенсії в Білорусі будуть підвищені з 1 серпня і з 1 листопада поточного року.

У результаті трудові пенсії з початку серпня зростуть у середньому на 13 відсотків - з 696 тисяч до 757 тисяч білоруських рублів (приблизно з 141 до 153 доларів). З листопада розмір трудових пенсій зросте ще на 7,9 відсотка - до 817 тисяч білоруських рублів (до 165 доларів).

У прес-службі президента підкреслили, що Фонд соціального захисту населення Мінпраці та соцзахисту мають кошти для підвищення пенсій "в необхідному обсязі". В цілому на збільшення пенсійних виплат владі Білорусі буде потрібно 1,4 трильйона рублів (більше 282 мільйонів доларів).

Попереднє підвищення пенсій в Білорусі відбулося 1 червня. Розмір виплат зріс в середньому на 13,7 відсотка. Проте деякі місцеві ЗМІ назвали цей крок влади "знущальним": в кінці травня уряд здійснив девальвацію місцевої валюти, після чого долар зміцнився до білоруського рубля більш ніж на 50 відсотків.

З середини червня в Білорусі були також підвищені зарплати бюджетникам на 26,6 відсотка всупереч вимогам Міжнародного валютного фонду заморозити зарплати. Влада Білорусі раніше звернулася до МВФ за кредитом, щоб впоратися з валютною кризою, проте остаточне рішення у фонді поки не схвалили.

Після проведення девальвації в країні різко зросли ціни. За перші шість місяців 2011 року інфляція склала 36,2 відсотка. Влада країни очікує, що за підсумками року ціни зростуть на 33-39 відсотків.

Як повідомлялось, фінансова криза у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Нагадаємо, в Україні за перше півріччя 2011 року споживчі ціни зросли на 9,2% порівняно з аналогічним періодом 2010 року. У червні 2011 р. проти травня 2011 споживчі ціни виросли на 0,4%, проти червня 2010 р. - на 11,9%.

Читайте також:

Споживчі ціни в Білорусі зросли на 36%

Moody's знизило рейтинг Білорусі

Білорусі загрожує друга хвиля девальвації

Білоруські банки масово закривають обмінники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: