Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Лукашенко наказав присікати будь-яке подорожчання продуктів харчування.

Уряд Білорусі, яка переживає зара важку фінансову кризу, відновив державне регулювання цін на ряд продуктів харчування, після того, як минулого тижня президент наказав присікати будь-який ріст цін.

Згідно з постановою уряду до 1 липня будуть заморожені ціни на рибу, чай, каву, деякі види ковбас, сири, основні види овочів і фруктів.

Наслідком дефіциту валюти і девальвації білоруського рубля на 36% в минулий вівторок стало зростання споживчих цін. Інфляція за чотири місяці склала 11%, і мінекономіки в п'ятницю передбачило, що чекає її на рівні 33-39% за підсумками року.

Білоруський лідер не погодився з думкою свого уряду, заявивши, що для зростання цін немає ніяких підстав.

Хоча, з іншого боку Лукашенко таки визнав, що державний банк країни "переборщив" з емісією національної валюти.

Після цього впродовж двох днів ціни на більшість продуктів в мінських магазинах трохи знизилися.

Як повідомлялося, фінансова криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Білоруські вкладники втратили мільярд доларів через девальвацію

Білорусь офіційно девальвувала курс національної валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: