Влада Китаю запевняє, що країна подолала інфляцію

У травні 2011 року інфляція в Китаї досягла 5,5% в річному вираженні, що стало максимальним показником за 34 місяці.

Політика Китаю, спрямована на боротьбу з інфляцією, спрацювала, заявив прем'єр-міністр КНР Вень Цзябао. За його словами, уряд встановив суворий контроль над зростанням цін в країні.

У травні 2011 року інфляція в Китаї досягла 5,5% в річному вираженні, що стало максимальним показником за 34 місяці. Аналітики чекають, що надалі вона перевищить 6%. Згідно з офіційними прогнозами, планувалося, що за підсумками поточного року ціни виростуть тільки на 4%.

Для боротьби з інфляцією і зменшення об'єму грошової маси в країні китайський Центробанк неодноразово підвищував базові ставки, а також посилював норми резервування для банків. Так, в квітні поточного року базові ставки були підвищені четвертий раз з початку глобальної фінансової кризи. На початку червня Центробанк Китаю підвищив норми резервування в шостий раз з початку року.

За словами інвестора-мільярдера Джорджа Сороса, зростання ризиків інфляції в країні, та їх виходу з-під контролю влади були спричинені рішенням уряду про підтримку ослабленого курсу юаня.

Нагадаємо, що МВФ закликає Китай дозволити юаню подальше зміцнення, щоб ребалансувати його економіку. Також МВФ вважає, що юань повинен більш вільно використовуватися в світовій торгівлі та підприємництві.

Як повідомлялося, виконуючий обов'язки голови МВФ Джон Ліпскі вважає, що китайський юань може увійти до кошику валют, на основі якого МВФ розраховує курс своєї "синтетичної" валюти, SDR.

Читайте також:

Інфляція в Китаї вийшла з-під контролю

Китай перевиконав план з наповнення золотовалютних резервів

Китай став світовим лідером зі споживання предметів розкоші

Китайська економіка випередить американську у 2016 році

Китай став найбільшим споживачем енергії в світі, обігнавши США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: