Влада США заробила 4 млрд доларів на врятуванні найбільших банків

Скарбниця США отримала 4 мільярди доларів від 8 банків, яким рік тому була надана допомога. Прибутковість склала 15%.

Через майже рік після запуску державної програми порятунку найбільших банків скарбниця США отримала прибуток в 4 мільярди доларів.

Як підрахувала газета The New York Times, йдеться лише 8 найбільших банків і фінансових інститутів, які повністю повернули гроші, отримані від держави в рамках програми викупу "поганих активів" (TARP).

Це, за підрахунками експертів видання, еквівалентно приблизно 15% річних - вельми непогана прибутковість в умовах кризи.

Водночас урядові вливання у фінансові установи, що опинилися на межі банкрутства, склали сотні мільярдів. Але раніше критики говорили, що гроші платників податків взагалі ніколи не будуть повернені.

Найвищу прибутковість показала допомога, надана American Express: за 3,4 млрд доларів, отриманих від держави, American Express заплатила додатково 414 млн, що дало 23,4% річних.

Goldman Sachs заплатив за користування 10 млрд доларів 20% річних, повернувши державі ще плюс 1,418 млрд. Допомога банку Morgan Stanley - теж 10 млрд доларів - принесла бюджету додаткові 1,268 млрд (16,8% річних).

Допомога ще п'яти банкам (Northern Trust, Bank of New York Mellon, State Street, U.S. Bancorp і BB&T), які повністю розплатилися з державою, принесла казні від 100 до 334 млн доларів.

Також казначейство США заробило вже більше 2 млрд доларів на JPMorgan Chase (1,932 млрд) і Capital One (321 млн), що частково врегулювали свої взаємини з державою.

Проте найбільші дивіденди - 14,256 млрд доларів - принесли 45 млрд доларів, отримані Citigroup. Щоправда, банк поки не повернув державі гроша. Аналогічну суму отримав Bank of America, але прибутковість для держави від допомоги йому в 4 рази нижча - бюджет заробив на ньому лише 2,5 млрд.

Фахівці очікують, що далеко не вся фінансова допомога принесе скарбниці дохід, і про втрати або виграш держави від програми порятунку в цілому судити зарано. Швидше за все, скарбниця в довгостроковій перспективі втратить значну частину коштів, екстрено наданих в кінці минулого року страховикові AIG, іпотечним агентствам Fannie Mae і Freddie Mac, а також автовиробникам General Motors і Chrysler.

Читайте також:

Американським банкам загрожує друга хвиля кризи

У Сполучених Штатах міста-банкрути зноситимуть бульдозерами

У США пом'якшено умови покупки збанкрутілих банків

США загрожує гіперінфляція на рівні Зімбабве

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: