Влада звітує про підключення 64% будинків до тепла. Чому немає в решти
Станом на 1 вересня рівень розрахунків населення за послуги ЖКГ становив 100%.

На сьогодні, 15 жовтня, в Україні до опалення вже підключили 64% багатоквартирних будинків.
Про це на засіданні антикризового штабу в Києві повідомив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, пише УНІАН.
"До опалення підключено 67% об'єктів по соціальній сфері і 64% по житлових будинках", – уточнив Зубко.
Станом на 1 вересня рівень розрахунків населення за житлово-комунальні послуги становив 100%, зазначив віце-прем'єр.
Тим часом "Київенерго" підключило до опалення 50,3% споживачів усіх категорій, з них житлових будинків – 72,6%, шкіл – 94,3%, дитсадків – 95,8%, лікувальних закладів – 93,3%. Ця компанія повністю забезпечує споживачів Києва електричною та на 75% – тепловою енергією.
"Підключення житлового фонду компанія розпочала 10 жовтня згідно з розпорядженням КМДА №1003. Підключення проходить в оптимальних технологічних режимах – протягом семи днів; графік було розплановано рівномірно, щоб уникнути перевантаження теплової системи", – зазначають у "Київенерго".
Тобто, до 17 жовтня теплі батареї мають бути в усіх будинках столиці.
"Зазначимо, що компанія розпочала опалювальний сезон без підтверджених на рівні уряду лімітів газу. Зберігання газу "Київенерго" не здійснює, тому єдиною гарантією своєчасних поставок є діючі контракти з НАК "Нафтогаз України". Можливість "Київенерго" своєчасно сплачувати за газ напряму залежить від розрахунків споживачів за опалення та гаряче водопостачання. Компанія просить киян зважати на ці обставини та відповідально ставитися до своєчасної оплати спожитого тепла", – наголошують у компанії.
Також в повідомленні нагадують, що на 1 жовтня цього року заборгованість "Київенерго" за газ перед НАК "Нафтогаз України" становить близько 2,4 млрд грн (із них 545 млн грн – за газ, використаний на виробництво тепла), тоді як загальна сума заборгованості перед "Київенерго" споживачів сягає 3,5 млрд грн (зросла з початку року майже на 450 млн грн).
Тим часом прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що уряд бере за основу песимістичні прогнози погоди на осінньо-зимовий період 2015-2016 років, однак вважає достатніми ті фінансові ресурси, які вже зібрані та зарезервовані на закупівлю вугілля і газу та нормального проходження опалювального сезону.
Зазначимо, що в третині українських обласних центрів тарифи на теплопостачання завищені.