Власник офшору на Віргінських островах заперечує, що Порошенко має відношення до його компанії

Сергій Зайцев запевняє, що не створював компанії в інтересах президента.

Власник офшорної компанії Intraco Management Limite і заступник генерального директора Roshen Сергій Зайцев заперечує інформацію, що з'явилася в ЗМІ, що створював компанії в інтересах президента України Петра Порошенка.

Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Якщо по-простому, у мене були, є і, дасть Бог, будуть власні бізнес інтереси і проекти, під які я створював різні компанії. З іншого боку, я дуже давно знайомий з Петром Олексійовичем: на початку дев'яностих у нас були деякі спільні ініціативи, багато років я відповідаю за зовнішньоекономічний блок (закупівлі сировини) на Roshen і є міноритарним акціонером підприємства. Ось і весь зв'язок з Петром Порошенком, до того ж ще до того, як він став президентом", - сказав Зайцев.

Бізнесмен також заявив, що Intraco, компанія, яка замовляє та супроводжує чартерні рейси, ніколи не надавала послуги Порошенку. Зате майбутній президент користувався послугами іншої компанії Зайцева - австрійської GB Park, яка також надає літак для чартерних рейсів.

"Intraco ніколи не надавала послуг Порошенку. Петро Олексійович раніше користувався послугами GB Park, але не так часто, як, напевно, хотілося б мені. Платив і літав, як всі. Гадаю, ні в кого не виникає сумнівів, що Порошенко може собі це дозволити", - сказав Сергій Зайцев.

За його словами, після обрання президентом Порошенко лише раз скористався літаком від GB Park – це було ще до інавгурації, і глава української держави платив за переліт зі своєї кишені.

ВідеоХто з українських бізнесменів і політиків володіє офшорними компаніями

Також Зайцев заперечує, що його компанія Intraco торгувала з "Газпромом". За його словами, літак лише двічі заправився паливом в Москві в "Газпромнафта-Аеро-Шереметьєво", оскільки колонок інших компаній там немає.

Бізнесмен сказав, що зареєстрував свою компанію в офшорі, тому що Intraco не веде діяльності в Україні.

"Мої компанії купують товар у іноземних постачальників і продають іноземним покупцям. З точки зору логістики дуже часто товар навіть і не наближається до українського кордону. Навіщо мені в такому випадку пояснювати українським бюрократам, що це за товар, чому я не повинен проводити митне очищення і не маю ГТДшек. Набагато простіше вести цей бізнес з іноземної юрисдикції", - розповів Зайцев.

ВідеоПрезидент України заявив про розробку законодавства в сфері деофшоризації

Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Зокрема, були опубліковані матеріали і про президента Петра Порошенка.

Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній. 

Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що договір про створення blind trust було підписано.  Створення компаній в іноземній юрисдикції у фірмі пояснили так, що це було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі.  Також будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними.

Крім того, фіскальна служба не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: