Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Власники великих квартир і будинків навчилися не платити податки на нерухомість

Податки слід сплатити до кінця літа.

До 1 липня Державна фіскальна служба мала розіслати податкові повідомлення власникам великих площ житла. Їх адресати мають два місяці, аби все оплатити. Інакше – штраф, перша штрафна санкція – це плюс 10%.

Та українці вже придумали, як мінімізувати суму податку чи взагалі його не платити. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Родина Людмили живе у великій квартирі - понад 120 квадратних метрів. Чоловік постійно у відрядженнях. Тому жінка більшість часу проводить з дітьми. Для них важливо мати багато простору. За нього, а саме за 60 понаднормових квадратних метрів, держава вимагає від Людмили податок. І це майже 1,5 тис. грн на рік. Цьогоріч таких як Людмила в Україні – майже мільйон.

Податок мають сплатити власники квартир з площею понад 60 метрів квадратних та будинків, де площа перевищує 120 метрів квадратних. Кожен додатковий метр – оподатковується. Скільки за нього просити, місцеві ради вирішують самостійно. Законодавство дало можливість місцевій раді визначити, скільки це буде. Максимальна межа – 1,5% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр. У Києві, скажімо, податок становить 0,75%. Тобто 0,75% від мінімальної заробітної плати за 2017 рік - це 24 гривні за кожен додатковий квадратний метр.

Та якщо у власності є квартира з площею у понад 300 квадратних метрів, потрібно ще додатково сплатити 25 тисяч гривень на рік. Бо держава певна – якщо у розпорядженні людини є така велика нерухомість, то вона точно має статки.

Однак українці навчилися мінімізовувати податок або й зовсім його не платити. Це цілком реально, якщо оформити право володіння квадратними метрами окремо на кожного члена родини. Якщо 100 метрів розділити між дружиною і чоловіком, то виходить по 50 на кожного. І податок платити не треба.

Утім, не все так просто і досконало, каже юрист. У системі оподаткування великих нерухомостей є свої підводні камені. І їх чимало.

"Є, наприклад, люди, у яких у власності є квартира ще з радянських часів у кооперативних будинках, або квартира, отримана у власність у 90-х роках, то їх немає в реєстрі. Скоріше за все – як спрацювала наша держава? Чи внесли вони, скільки метрів належить, у свої внутрішні реєстри, Державна фіскальна служба – це від неї залежить", - каже юрист.

А ще – квартира може бути зареєстрована на особу, що померла. І коли спадкоємець довго невідомий, фіскальна служба все одно може надсилати податкові повідомлення на ім’я когось із родичів. А за несплату можуть навіть заарештувати рахунки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції