Влітку цукор може подорожчати до 12 гривень

Експерти вважають, що після деякого здешевлення цукру, вже за декілька місяців можна очікувати його подорожчання через дифіцит власного продукту.

Якщо Україна не ввезе в найближчі 2-3 місяці цукор за квотами – вже влітку ціни на нього "злетять" до 12 гривень за кілограм.

Таку думку висловив директор інформаційної компанії "Проагро" Микола Верницький.

"Наші запаси вичерпаються, і на ринок хлине "лівий" цукор з Польщі, Білорусі, Росії", - заявив він.

Теперішнє певне здешевлення цукру він називає тимчасовим. У супермаркетах розвісний цукор-пісок продають по 7,8-8 гривень/кг, фасований - по 9,50-10 гривень.

Причин здешевлення експерти називають три: продаж торішніх запасів цукру виробниками (в основному це дрібні фермери, яким потрібні гроші на посівну і для розрахунку по торішніх кредитах), імпорт тростникового сирцю (з початку року поступило близько 80 тисяч тон, очікується ще 180) і поява на ринку неврахованих запасів, завезених контрабандою.

"Торішні запаси виснажаться до осені. Тоді і можливе зростання цін на 1-1,5 гривень/кг, але це ненадовго, максимум на 2 місяці - серпень-вересень, а з жовтня вже буде цукор нового урожаю, і ціна знову опуститься до 7,5-8 гривень/кг. Зараз же завалювати ринок дешевим цукром виробникам невигідно, їм потрібні гроші на посівну, тому нижче 7,80 не буде", - заявив голова Асоціації "Укрцукор" Микола Ярчук.

Як повідомлялося, Мінагрополітики розробляє нові способи боротьби з дефіцитом цукру. До літа планується ввезти додатково 100-150 тис. тон з країн–членів ВТО з пільговою ставкою мита або з Білорусії з відстроченням сплати ПДВ.

Читайте також:

Росія готова купувати український цукор

В Україні різко подешевшав цукор

Україна нарощує імпорт цукру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: