Вода і тепло в Україні подорожчають на чверть

У зв'язку з підвищенням ціни на газ середній тариф на опалення збільшиться на 73 копійки, на гаряче водопостачання - на 3,82 гривні за куб, і на газ, використовуваний на комунально-побутові потреби населення, на 26,6 копійок за 1 кубометр.

 Міністерство ЖКГ прогнозує збільшення цін на опалення і гарячу воду на 20-25% через підвищення ціни на газ для підприємств комунальної теплоенергетики.

Про це на прес-конференції сказав міністр житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.

"У зв'язку з тим, що в собівартості тепла і води газ складає в середньому 53%, то, за нашими розрахунками, ціна на тепло і воду підніметься на 20-25%", - сказав він.

Міністр додав, що відсоток збільшення залежить від того, як підприємство теплокомуненерго реалізує програми по теплозбереженню.

Відповідно до розрахунків міністерства, у зв'язку з підвищенням ціни на газ для підприємств теплокомуненерго середній тариф на опалення збільшиться на 73 копійки за 1 кв. м опалювальної площі, на гаряче водопостачання - на 3,82 гривні за 1 куб. м води, і на газ, використовуваний на комунально-побутові потреби населення, на 26,6 копійок за 1 куб. м газу.

Він також відзначив, що ріст тарифів на газ для населення пов'язаний зі збільшенням ціни імпортного газу за контрактом.

"Я не фахівець у цьому питанні, у мене просто є інформація, що ціна газу за підписаним контрактом, ми ж працюємо сьогодні за контрактом, у другому кварталі була 330 доларів. За домовленістю з Росією на 100 доларів знижено ціну. На другий квартал – 355 доларів, а на четвертий квартал ціна – 375 доларів, так записано в контракті. А знижка йде тільки на 100 доларів ", - відзначив він.

Як повідомлялося, НКРЕ підвищила граничну ціну на природний газ для підприємств комунальної теплоенергетики на 50% із 1 серпня. Граничний рівень ціни на природний газ для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання і гаряче водопостачання населення, зросте на 50% - з 872,78 грн до 1309,2 грн за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, Нацкомісія з регулювання електроенергетики України затвердила нові роздрібні ціни на природний газ для населення, підвищивши їх на 50%.

В свою чергу 14 липня в уряді повідомили, що підвищення тарифів на природний газ для населення не призведе до збільшення тарифів на водовідвід, водопостачання і утримання будинків.

Читайте також:

У Азарова запевнили, що з новими газовими цінами стане легше

Газ для підприємств теплоенергетики подорожчає на 50%

Уряд обіцяє, що ЖКГ-тарифи не зростуть через дорогий газ

ВідеоВода і тепло в Україні подорожчають на чверть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: