Вода у столиці може подорожчати майже вдвічі

Столична акціонерна компанія "Київводоканал" хоче підвищити ціни на воду на 82,6%.

АК "Київводоканал" вважає за необхідність підвищення тарифу на воду на 82,6%, заявила сьогодні перший заступник гендиректора водоканалу з економіки та фінансів Ганна Циганок.

"5,48 гривні за 1 куб - це ціна на воду та водовідведення при повністю економічно обґрунтованому тарифі. Зараз, згідно з тарифами НКРЕ, вода та водовідведення коштує 3 гривні - це ціна виробника. У розрахункових платіжках кияни бачать приблизно 3,18 гривні", - сказала вона.

Циганок підкреслила, що зараз тариф нижче собівартості і ця проблема потребує якнайшвидшого вирішення, оскільки через неї підприємство не може розраховуватись за своїми зобов'язаннями, наприклад, з "Київенерго".

Начальник управління регулювання підприємств житлово-комунального комплексу НКРЕ Микола Расковський підтвердив, що поточні тарифи на воду є економічно необґрунтованими і погодився, що вони потребують коригування.

Расковський додав, що буде затверджений новий порядок розрахунку тарифу, за яким "Київводоканал" повинен буде зробити нові розрахунки та надати всі відповідні матеріали для вивчення в Комісію.

На підставі нових розрахунків та матеріалів "Київводоканалу" НКРЕ з'ясує "3,5 гривні, чи 4,2 гривні, чи 5,48 гривні буде тариф", відзначив він.

За його інформацією, НКРЕ з самого початку передбачала поетапне підвищення тарифів до обґрунтованого рівня, який забезпечить як мінімум нульову рентабельність підприємств-виробників.

"Зростання буде ніяк не менше, ніж 26% по водопостачанню і 33% по водовідведенню, по відношенню до тих, що діяли в минулому році. Ніяк не менше. Буде тільки більше", - заявив Расковський.

Читайте також:

КМДА: "Київводоканал" належить місту

Кияни отримали платіжки з неіснуючими боргами та неправильними тарифами

В Україні знову підвищено тарифи на електроенергію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: