Водії авто з іноземною реєстрацією втратять сон: фіскали пророкують нові штрафи власникам нелегальних машин

Посадовці наводять серйозні аргументи проти порушників закону, ті ж вимагають змінити сам закон.

Усі водії, що їздять на європейських номерах понад встановлений законом термін, платитимуть багатотисячні штрафи. Цим погрожує фіскальна служба, і вже є перший прецедент, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Режим "транзит" дозволяє Дмитрові законно їздити українськими дорогами від 5 до 10 днів, а він катається на BMW з литовською реєстрацією вже півроку. За це йому загрожує штраф 8,5 тисяч гривень, але чоловік добре знає: якщо його зупинить поліція – зробити вона нічого не зможе. "Поліція не має права виписувати за це порушення, це мають право тільки митники", - пояснює він і додає, що порушником себе не вважає, бо, мовляв, машини в Європі коштують дешевше, ніж в Україні.

ВідеоУ фіскальній службі пригрозили багатотисячними штрафами водіям авто на єврономерах

Його авто у Європі коштує 3 тисячі євро, така сама з українськими номерами – щонайменше 9. Чиновники вже готові вдарити своїм креативом по винахідливості водіїв. "Співробітник одної з митниць просто викликає таксі на таких номерах і складає протокол. Доходить до цього, це не жарт", - зізнаються посадовці. Незважаючи на обмежений доступ до водіїв, що їздять на номерах європейської реєстрації, фіскали пророкують їм поганий сон через несплачені мита і податки. "Всі повинні розуміти: можливо, не одразу їх виявлять і притягнуть до відповідальності, але неможна користуватися незаконним автомобілем і думати, що все гаразд", - попереджають фіскали.

Точних цифр, скільки сам водіїв їздить на іноземних номерах, немає. Громадські організації кажуть про півтора мільйона, офіційні джерела скромніші – 400 тисяч. Але проблем, пов'язаних з іноземними номерами, стає все більше. Наприклад, знайти водія на машині з номерними знаками Польщі, Литви чи Німеччини, що скоїв аварію і втік – практично неможливо. Кількість резонансних ДТП вже засвідчила, що правоохоронці в таких випадках безпорадні.

Фотогалерея У Києві невідомі викрали молоду пару і вивезли автомобілем із латвійськими номерами (7 фото)

Автівку Володимира на територію України завіз іноземець, а тоді продав йому. У фіскальній службі переконують, що і продавець, і покупець порушують закон, бо іноземець не має права її передавати в користування третім особам, а через рік має вивезти з України. Тепер щороку машина Володимира відвідує батьківщину. Чоловік каже, що виступає за зміни в законах, європейські правила розмитнення та легальність використання таких авто.

Напередодні вищий адміністративний суд ошелешив усіх власників з закордонною пропискою, коли підтвердив законність штрафу у понад 400 тисяч гривень і конфіскував авто у водія, що користувався Ford з литовськими номерами, завезеним в Україну іноземцем. У таку суму оцінили збитки держави від несплати митних зборів – і це перше судове рішення вищої інстанції в Україні щодо власника автівки-нелегала. Натомість водії на єврономерах вже призначили на 6 вересня стотисячну акцію протесту під стінами парламенту, аби їх не штрафували, а на законодавчому рівні дозволили легалізувати авто.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар