Volkswagen готується поглинути Porsche

Найбільший європейський автовиробник Volkswagen планує придбати автомобільний бізнес Porsche, який заборгував 9 млрд євро.

Німецький автовиробник Volkswagen готується купити автомобільний бізнес Porsche. Таким чином це переверне з ніг на голову операцію з покупки VW компанією Porsche SE, яка готувалася три з половиною роки тому.

Volkswagen – найбільший автовиробник Європи і випускає в 15 разів більше машин ніж Porsche. Злиття двох компаній призведе до возз'єднання двох гілок фамільного бізнесу, яким володіють родини Порша і Піх.

"Хвіст нарешті перестане виляти собакою", - заявило джерело The Financial Times, знайоме з умовами угоди.

Менеджмент VW став розглядати ідею покупки Porsche AG коли той оголосив про наявність боргу в 9 млрд євро. Про план стало відомо після того, як акціонери ініціювали щорічні збори в четвер, 23 квітня.

Утім, аналітики і банкіри сумніваються, що Porsche після здійснення операції зможе розрахуватися з боргами.

Представник Porsche, який заявив, що не був ознайомлений з планами компанії, заявив, що 280 млн євро буде отримано у вигляді дивідендів VW, і операційний прибуток буде достатнім, щоб сплатити відсотки цього року.

Останніми роками Porsche отримала чималі прибутки на торгах цінними паперами VW. Проте аналітики вважають, що ця сума - 6,8 млрд євро. - існує скоріше на папері, і перетоврити її в готівку буде складно.

Вони відзначають, що найлогічнішим було б використовувати 10,7 млрд євро чистої готівки Volkswagen, щоб купити автопідрозділ Porsche.

При цьому фахівці розходяться в думках про його приблизну вартість. Називаються суми від 6 до 9 млрд євро. Перепоною на шляху об'єднання двох компаній може також стати те, що земля Нижня Саксонія, яка володіє 20% VW, може не підтримати операцію.

Читайте також:

General Motors до літа оголосить про банкрутство

"Всесвітнім автомобілем року" визнано новий VW Golf

В Москві викрадений єдиний золотий Porsche

Співробітники Opel збирають гроші на порятунок компанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: