Восени курс гривні залежатиме від МВФ

Експерти вважають, що восени курс гривні залежатиме від рішення МВФ по кредиту, та експорту аграрної продукції.

Українська гривня може затриматися на нинішньому рівні у 8 гривень за долар до середини вересня, але динаміка четвертого кварталу залежатиме від співпраці країни з Міжнародним валютним фондом і припливу валютної виручки від експорту аграрної продукції, вважають експерти.

"При оптимістичному сценарії нам до середини вересня нічого не погрожує, далі - жовтень-листопад - залежатиме від того, що буде вирішено з МВФ", - сказав директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв.

З 29 серпня до 9 вересня уряд і місія МВФ проведуть в Києві переговори про відновлення кредитів у рамках програми stand-by, призупинених цього року через невиконання Україною обіцянок почати пенсійну реформу і підвищити тарифи на газ для населення.

"Якщо МВФ у вересні дасть нам гроші, то можна спокійно утримувати курс 8 гривень до кінця року", - вважає і президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

На думку експертів, кредити МВФ допоможуть Україні покрити дефіцит зовнішньої торгівлі, який за перше півріччя склав 1,801 мільярда доларів у порівнянні з профіцитом на суму 634 мільйона дол. за аналогічний період минулого року. Позитивне сальдо торгівлі послугами у розмірі 3,709 мільярда дол. в першому півріччі цього року не змогло компенсувати дефіцит торгівлі товарами, що збільшився до 5,510 мільярда дол., або більш ніж в два рази до аналогічного періоду минулого року.

"Також багато що залежатиме від динаміки надходжень валюти від експорту сільгосппродукції і витрат на енергоносії. Але глобальних передумов для девальвації гривні немає", - додав Козирєв.

У свою чергу постійна перевага попиту на валюту, зниження курсу гривні навіть в літні місяці і події кризового 2008 року підвищили побоювання девальвації гривні серед населення і дрібних підприємців. За даними НБУ, в липні банки продали на готівковому ринку 2,923 мільярда дол., а купили 2,058 мільярда дол. в порівнянні з 2,902 мільярди і 1,690 мільярда дол. у червні відповідно.

"Населення продовжує купувати валюту і в серпні, тому що традиційно боїться "другої хвилі кризи" під осінь. Після кризи 2008 року населення привчили боятися цього періоду", - сказав Заблоцький.

За словами банкірів, нинішній курс гривні на рівні 8 до 1 влаштовує усіх: експортерів і імпортерів. "Усі групи, які стоять за урядом, поки в рості курсу долара не зацікавлені", - сказав він.

На думку експертів, до запланованих на осінь 2012 року парламентських виборів влада не зацікавлена у девальвації гривні і намагатиметься уникнути зниження курсу, підтвердженням чому служать і регулярні інтервенції НБУ.

Нагадаємо, дані опитування, яке Нацбанк провів серед українських бізнесменів показали наростаючі девальваційні очікування серед керівників підприємств. У стабільність гривні наразі вірять 46,7% бізнесменів.

Читайте також:

Друга хвиля кризи може "потопити" гривню

За Індексом Біг Мака долар повинен коштувати 4 грн

У 2010 році Нацбанк збільшив емісію гривні в 6,4 рази

Українські бізнесмени очікують девальвацію гривні

Азаров заявив, що обвалу гривні не буде

Азаров: зараз гривня стабільна як ніколи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: