Восени в Україні різко подорожчають харчі

Ціни на продукти харчування будуть "триматися" протягом літа, а от восени відбудеття зростання цін через подорожчання енергоресурсів.

Восени очікується досить значне зростання цін на ринку продуктів харчування.

Такий прогноз робить економічний експерт Андрій Новак.

Він нагадав, що певне зниження цін "вже відбулося", і саме на цьому рівні будуть триматися ціни протягом літа. А з осені зіграє фактор зростання цін на ціноформуючих ринках, стверджує експерт.

"Оскільки основні ціноформуючі ринки показали зростання цін – ринки енергоресурсів (зокрема, пального. - ред.), - то це потягне за собою підвищення транспортних послуг. А транспортні послуги, наприклад, складають більшу частину собівартості всієї продукції. І це, у свою чергу, потягне за собою підвищення цін перш за все на продукти харчування", - зазначив Новак.

На запитання, які саме продукти харчування подорожчають у першу чергу, експерт відповіді не дав. На його думку, "це залежатиме від двох чинників".

"Перший чинник – це на яких продуктах харчування держава буде займатися субсидіюванням, і другий – це імпорт. Тобто які продукти та в яких об'ємах будуть завозитись на ринок України. Це спрогнозувати досить важко, оскільки це залежить від політики уряду конкретно на даних ринках продуктів харчування", - повідомив Новак.

Відзначимо, що за рік в Україні найбільше зросли ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби, бензин, продукти харчування, комунальні послуги та медицину.

Читайте також:

За рік в Україні найбільше подорожчали сигарети, горілка та бензин

В Україні другий місяць поспіль зафіксовано зниження цін

За місяць в Україні найбільше подорожчали яйця і цигарки

Мінекономіки вважає подорожчання цукру змовою проти українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: