Восени в зоні ризику опиняться дрібні банки

Гарячою виявиться осінь для банкірів. Прибутків у них зараз майже немає. Проте настає час повертати борги. Загалом система втримається, але випливуть не всі.

З серпня українським банкірам доведеться повертати солідні суми по зовнішніх боргах. Але грошей у них майже не має. Якщо західні колеги не підуть на поступки і не погодяться почекати, восени в Україні цілком можлива серія банкрутств фінустанов.

Першою і поки що єдиною жертвою фінансової кризи у травні став банк "Причорномор'я". Більше 130 млн гривень депозитів мають повернути через фонд гарантування вкладів.

Зараз на часі доля "Укрпрому" та "Надра"-банку. Там людських грошей загалом чи не в 15 разів більше. Фонд гарантування вже не врятує. Однак у влади не вистачає ресурсів на обидві установи.

В інших 15 банках, де працює тимчасова адміністрація, ситуація різна. Найгірша - у дрібних структур. В них немає джерел прибутків, вони по вуха в боргах і купувати їх ніхто не хоче. Кількість таких горе-банків зростатиме, певні фінансисти.

Депозити в них обраховуються не мільярдами, а сотнями мільйонів гривень. З таким навантаженням фонд гарантування вкладів має впоратися. У Нацбанку вже дали зрозуміти, що дрібноту рятувати не збираються.

Загалом банківський сектор мусить пережити осінь, заспокоюють в НБУ. Майже всі великі фінустанови, від яких залежить стабільність ринку загалом, мають іноземний капітал. І розраховують на допомогу зовні. Хоча декому може не пощастити, додають економісти.

Банкрутства сожна уникнути єдиним шляхом, переконують банкіри. Держава має кредитувати підприємства власним коштом через банки, на чому вони зароблятимуть. Або хоча б допомагати бізнесу cплачувати кредити.

Подробиці у відео-сюжеті ТСН:

Читайте також:

Долар на міжбанку наблизився до 8,20 грн

НБУ обмежив доступ банків до валютних інтервенцій

НБУ ліквідує ще один проблемний банк

Борги України за півроку зросли на 15%

ВідеоУкраїнські банки опиняться в зоні ризику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: