"Воша образилася і гарчить". Користувачі соцмереж висміяли дії "Газпрому" після програшу "Нафтогазу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поряд з побоюваннями щодо перспектив користувачі все ж не можуть стриматися від іронізації над передбачуваною тактикою дій російської влади.

Російський "Газпром" після програшу "Нафтогазу" у Стокгольмському арбітражі майже на 20% знизив тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи.

Також "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня.

2 березня голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив про розрив всіх раніше укладених з Україною контрактів.

Кабмін запровадив екстрений план дій для недопущення кризової ситуації в енергетиці через дії російського "Газпрому". А "Нафтогаз" закликав громадян, які мають індивідуальне опалення, зменшити на кілька днів споживання газу.

Ініціатива розійшлася соцмережами з хештегом #Прикрути. Зокрема, її підтримав і президент Петро Порошенко.

Користувачі соцмереж також долучилися до обговорення дій "Газпрому" у відповідь на програш у суді.

На ситуацію відреагували журналісти, блогери, громадські діячі, чиновники та політики. Так, блогер Роман Шрайк розклав по поличках ситуацію, що сталася. 

"Щури вже навіть не мріють про якісь там бліцкриг або марші на Берлін. Щура загнали у кут і він панічно огризається", - написав радник міністра оборони Юрій Бірюков.

Журналіст Юрій Бутусов наголосив на тому, що такі дії "Газпрому" вказують на ризик загострення бойових дій на Донбасі: "Путін показує, що готовий застосовувати найжорсткіші заходи проти України. Після розриву контрактів ризик пошкодження газопроводу для РФ буде не важливий. Війна на порядку денному зберігається".

Нардеп Вадим Денисенко зазначив, що це типова російська реакція, суть якої зводиться до знаменитої фрази Островського "да не достанься же ты никому". "Економічного сенсу в цій історії просто нема і його не потрібно шукати", - зауважив депутат.

Поряд з глибоким аналізом та побоюваннями щодо невтішних перспектив користувачі соцмереж все ж не можуть стриматися від іронії над передбачуваною тактикою дій російської влади.

Примітно, що дехто вбачає у ситуації, що склалася, позитив. "У нас будуть проблеми, але ми впораємося. Головне бути подалі від Мордора! Потрібно збільшувати видобуток свого газу і модернізувати послуги ЖКГ", - написав громадський діяч Семен Кабакаєв.

Нагадаємо, що 28 лютого, стало відомо про друге рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Нафтогазом" та "Газпромом". У підсумку Росія винна Україні 2,56 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції