Вовк вважає правильним впровадження абонплати за газ, попри її скасування

Глава НКРЕКП пояяснює це законами ринку газу.

У середу, 12 квітня, глава НКРЕКП Дмитро Вовк прийшов до Верховної Ради, щоб відзвітувати про впровадження абонплати за газ з 1 квітня, яка потім була скасована.

Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, вислухавши пояснення голови комісії, депутати захотіли його звільнити. Сам же Вовк, попри все, вважає впровадження абонплати правильним рішенням, пояснюючи, що її передбачає закон ринку газу.

Голову комісії чекали в Раді вже другий тиждень. Та після його виступу звинувачення полетіли ледь не від усіх фракцій парламенту.

Депутати парирують, що НКРЕ мала спочатку розробити схему, за якою газорозподільчі системи повернулися б у державну власність, а не збирати додаткову плату на користь олігархів.

Водночас Вовк зазначив, що саме цим і займається комісія. "Не Вовк віддавав ці газорозподільні системи будь-кому. Навпаки, ми підтримуємо повернення їх у державну власність, тому розробляли відповідний законопроект і відправляли їх до уряду і народним депутатам. Копії листів у мене в наявності", - наголосив глава НКРЕКП.

Про те, що тариф Роттердам+, який змушує українців платити за вугілля з ОРДЛО, наче воно придбане в Нідерландах (це рішення подавалося НКРЕ як запорука енергонезалежності від Росії – ред.), у Вовка теж є спростування.

"Роттердам плюс не застосовувався в минулому році і зараз не застосовується", - наголосив Вовк.

Вовк також заявив, що питання про його відставку вже вирішене. Водночас президент Порошенко своїм указом раніше затвердив, коли можна міняти склад комісії. Черга Вовка згідно із ним настане не раніше червня наступного року.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко.

ВідеоДепутати захотіли звільнити голову НКРЕ після його звіту у Верховній Раді

Залиште свій коментар