Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Воєнні" курси валют. Експерти пояснили, чому не варто бігти в обмінники та знімати заощадження

Купити долари та євро стало на гривню дорожче.

Через введення в десяти областях України воєнного стану почала стрибати гривня – в обмінниках щонайменше на гривню підвищилися курси долара та євро. Долар підскочив до 29 грн, а євро – до 33 грн.

Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Люди кажуть, що не поспішають міняти гривні на валюту. Не побачила паніки й Ірина. Жінка вже 20 років працює в обміні валют. На цьому місці пережила три інфляції і тепер вона точно знає, що таке ажіотаж. Коли черги біля її обмінника стояли величезні, а міняти було нічого. Валюти не було. Каже, зараз ажіотажу точно немає - і долари, і євро в касі є.

"Я багато років працюю - такої паніки немає, як було. Тоді долар не продавався, його погано несли. А сьогодні – як зазвичай".

ВідеоЯк діяти через підвищення курсу долара та євро

На тлі подій останніх днів, поки у Верховній Раді вирішували, чи запроваджувати воєнний стан – в обмінниках підвищився курс долара та євро. Проте після прийняття рішення ситуація трохи стабілізувалася. Чи є паніка серед населення та чи пішли українці міняти гривні на валюту? Дізнавався «Сніданок».

Як діяти через підвищення курсу долара та євро

"Не витрачайте гроші - зараз нерозумно. Не ведіться на провокації. Заспокойтеся. Це був чисто панічний такий ефект. Як тільки було ухвалене рішення, що воєнний стан буде лише в низці областей і лише на 30 днів, курс почав опускатися. Думаю, що найближчим часом ми знову побачимо курс близько 28 гривень за долар, до якого звикли за останні кілька тижнів", - говорить у своїму відеоблогу ведучий програми "Гроші" на "1+1" Олександр Дубінський.

Підтримує цю думку й економіст Олександр Крамаренко. Пояснює, зараз в обмінниках велика різниця між купівлею і продажем. На цьому можна втратити гроші.

"Якщо ви плануєте витрачати ці кошти наприкінці грудня, я не дуже бачу причин, щоб купувати валюту, а потім її продавати. Я думаю, що курс буде більш менш стабільний у найближчий місяць. І хоча коливання можливі, але такого серйозного тренду на звал я не бачу", - каже Крамаренко.

Загалом, експерти сходяться на думці, що заощаджувати у валюті вигідно, проте панічно скуповувати її зараз немає сенсу.

Раніше в Нацбанку розповіли, як працюватиме банківська система в разі запровадження воєнного стану.

Залиште свій коментар

Вибір редакції