Вперше за 8 місяців знизились світові ціни на продукти

Світові ціни на їжу вперше за 8 місяців пішли на спад.

Зниження цін на їжу у світі сталося вперше за останні вісім місяців. Глобальний індекс цін на продукти, який розраховується Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (ФАО), за підсумками березня впав на 2,9 відсотки в порівнянні з історичним максимумом, зафіксованим в лютому 2011 року, і тепер складає 229,8 пункту.

За словами представників ФАО, поки рано говорити про те, що на ринку змінився тренд, і тепер ціни на їжу регулярно знижуватимуться. Вони відмічають, що у березні виросли ціни на м'ясо і молочну продукцію, а торги по зерну проходили з підвищеною волатильностью через безлади на Близькому Сході і в Північній Африці, а також через землетрус у Японії. За даними аналітиків, ціни на продовольство можуть повернутися до історичних максимумів вже найближчим часом.

За підсумками березня у світі знизилися ціни на олію, цукор і рис. Остання культура подешевшала через хороший врожай в экспортноорієнтованих країнах.

Підвищення цін на їжу загрожує голодними бунтами в найбідніших країнах світу, які значною мірою залежать від зовнішніх постачань продовольства. У лютому 2011 року у ФАО відмічали, що в 2007-2008 роках, коли ціни на їжу стабільно росли, голодні бунти були зафіксовані в 61 країні.

Нагадаємо, що в Україні за минулий місяць плодоовочева "інфляція" склала 13%, або, іншими словами, у березні український споживач змушений був заплатити на 13% більше за той же набір основних овочів і фруктів, що і в лютому.

Якщо ж порівняти ціни в березні цього року і в березні 2010 року, то зараз споживач переплачує вже 43%.

Читайте також:

Здорожчання овочів та фруктів набирає обертів

В Україні овочі ставлять нові цінові рекорди

У березні інфляція буде більшою за 10%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: