Вперше за сто років: Росія допустила дефолт суверенного боргу в іноземній валюті — Bloomberg

Автор
Ігор БережанськийІгор Бережанський
Дата публікації
Перегляди
46к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вперше за сто років: Росія допустила дефолт суверенного боргу в іноземній валюті — Bloomberg

Фото: pixabay.com

У ніч проти 27 червня у РФ закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США.

Росія допустила дефолт зі сплати суверенного боргу в іноземній валюті вперше від 1918 року. Це стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.  

Про це повідомляє видання Bloomberg

Наприкінці дня в неділю, 26 червня, закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США, який розпочався 27 травня. Пропуск платежу вважатиметься подією дефолту.

Водночас у виданні назвали цей дефолт РФ “переважно символічним”, який матиме невелике значення для росіян, які й без того мають справу з двозначною інфляцією та найгіршим за останні роки економічним спадом. 

Росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, а не виплата була “вимушеною”. Москва оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи “форс-мажорну” ситуацію, яку, як запевняють в Кремлі, “штучно створив Захід”.

Останній раз Росія оголосила дефолт щодо своїх іноземних кредиторів понад століття тому, коли російські більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від приголомшливого боргового навантаження царської епохи в 1918 році. 

Нагадаємо, від початку 2022 року іноземні компанії через вторгнення РФ до України почали виводити свої капітали.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
46к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація