ВР відмовилась скасувати підвищення акцизів на алкоголь, сигарети і бензин

За пропозицію Блоку Юлії Тимошенко скасувати зазначений законопроект проголосували 144 депутати з 428 зареєстрованих у залі.

Верховна рада 20 травня відмовилась скасувати урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оподаткування)", який передбачає підвищення акцизів на тютюнові вироби, алкоголь і бензин.

За пропозицію Блоку Юлії Тимошенко скасувати зазначений законопроект проголосували 144 депутати з 428 зареєстрованих у залі.

Нагадаємо, 11 травня парламент ухвалив рішення щодо підвищення акцизів у першому читанні. Ініціатором підвищення акцизів раніше виступив Кабмін, який таким чином має намір вирішити низку проблем, що стосуються наповнення держбюджету.

Згідно з законопроектом, на всі підакцизні товари очікує подорожчання. Ставка акцизів на паливо досягне 172-200 євро за тонну. Акциз на натуральні виноградні вина планується підвищити з 1 копійки за літр до 10 копійок за літр; кріплені марочні вина – з 0,5 грн за літр до 2,5 грн за літр; ігристі вина і вермути – з 2,5 грн за літр до 2,9 грн за літр. При розрахунку збору з кріплених вин і вин з додаванням спирту змінюється не лише ставка – з 0,5 грн до 39,4 грн, - але і механізм: акциз треба буде платити не з 1 літру вина, а з 1 літру 100-відсоткового спирту.

Не залишилися без уваги і тютюнові компанії. Всього на місяць – до 1 червня – запропоновано підняти адвалорну ставку акцизу на сигарети з фільтром з 69 грн до 80 грн за тисячу штук, а податкове зобов'язання за власну назву сигарет – на 20 грн – до 135 грн за тисячу штук. Вже з 1 липня ставки виростуть до 90 грн і 150 грн відповідно.

Читайте також:

Експерти: до кінця року 95-й бензин подорожчає до 10 гривень за літр

Уряд пропонує підняти ціни на алкоголь та цигарки

Уряд збільшить податок на питну воду: "на полицях" продукт подорожчає вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: