ВР відмовилася піднімати мінімальну зарплату до прожиткового мінімуму

Депутати вирішили не витрачати на зарплати "зайвих" 30 мільярдів гривень із держбюджету.

Верховна рада відхилила закон "Про заходи з подолання наслідків фінансово-економічної кризи у сфері соціального захисту, оплати праці та зайнятості населення".

Документ передбачав, що з 1 січня поточного року розмір мінімальної зарплати в Україні не може бути меншим за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Раніше цей закон був ветований президентом Віктором Ющенком. На думку глави держави, ухвалення законопроекту призвело би до розбалансування державного бюджету, оскільки видатки на підвищення мінімальних зарплат у кошторисі не були передбачені.

"За таких обставин установлення з 1 січня 2009 року посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду відповідно до Єдиної тарифної сітки в розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, зумовить додаткові видатки державного бюджету України у розмірі 29,5 мільярда гривень", - зазначив Ющенко.

Президент запропонував свої поправки до закону, проте Рада їх відхилила. А за подолання вето проголосували лише 216 депутатів, тому закон було скасовано.

Нагадаємо, рівень мінімальної зарплати в Україні з 1 квітня становить 625 гривень.

До кінця року мінімальна зарплата ще зросте і становитиме з 1 грудня 669 гривень на місяць. Середній рівень зарплати в Україні у лютому поточного року становив 1723 гривні на місяць.

Читайте також:

"Пенсійний податок" для малих підприємців підвищиться з 1 травня

Тимошенко живе на одну зарплату

СП не хоче витрачати гроші МВФ на "юліну тисячу"

Міністри оприлюднили свої прибутки за минулий рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: